Fundacja Polsat

RUSZYŁA II EDYCJA PROGRAMU „POLSKIE NADZIEJE OLIMPIJSKIE”

Polski Komitet Olimpijski, firma Procter & Gamble, Telewizja Polsat oraz Grey Group wspólnie wspierają młodych sportowców!

Polskie Nadzieje Olimpijskie - program skierowany do organizacji i zrzeszeń sportowych, szkół sportowych, organizacji pozarządowych zapewniających możliwość uprawiania sportu wyczynowego, jak również zajmujących się organizacją zajęć sportowych dla dzieci chorych i niepełnosprawnych a także realizacją programów wyrównujących różnice pomiędzy sportowcami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Organizatorami programu są Polski Komitet Olimpijski, firma Procter & Gamble, Telewizja Polsat oraz agencja Grey Group.


W ramach trzech  edycji Programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, przydzieliliśmy 34 granty dla ośrodków sportowych, w których trenują dzieci i młodzież zdrowa oraz 10 grantów dla dzieci i młodzieży chorej i niepełnosprawnej. Łączna kwota przyznana w czasie trzech edycji wyniosła blisko trzy miliony złotych.

 

 

 

5 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące II edycję programu Polskie Nadzieje Olimpijskie. Celem akcji jest udzielanie wsparcia organizacjom i instytucjom organizującym zajęcia sportowe dla dzieci i  młodzieży uprawiających sporty olimpijskie, a także rozpowszechniających aktywność sportową wśród dzieci chorych i niepełnosprawnych. Organizatorami programu są Polski Komitet Olimpijski, firma Procter & Gamble, Telewizja Polsat oraz agencja Grey Group. Ambasadorem programu został Robert Korzeniowski.

Sport to więcej niż aktywność fizyczna

Aktywność sportowa ma pozytywny wpływ na rozwój fizyczny, intelektualny oraz społeczny dziecka. Sport nie tylko rozwija fizycznie, ale także uczy funkcjonowania w grupie rówieśniczej – a co za tym idzie w społeczeństwie. Pomaga przezwyciężać ograniczenia fizyczne i psychiczne, co jest szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Program „Polskie Nadzieje Olimpijskie” ma na celu wspieranie młodych poprzez sport – zarówno z myślą o ich osobistych sukcesach i spełnieniu marzeń, jak i wyłanianiu talentów, mogących w przyszłości reprezentować Polskę na zawodach sportowych. Jest to wspólna inicjatywa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, firmy Procter & Gamble, Telewizji Polsat oraz agencji Grey Group. „Dzieci i młodzież, którym zagwarantuje się odpowiednie warunki do ćwiczeń, nauczy rywalizować – a to wszystko przy wsparciu najbliższych – mają szansę w pełni rozwinąć swoje predyspozycje sportowe i, kto wie, może w przyszłości zostać mistrzami olimpijskimi” – tłumaczy Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zanim jednak wysiłek zmieni się w sukces, oprócz mobilizacji i determinacji, potrzebne są regularne treningi po okiem wykwalifikowanych trenerów oraz odpowiedni sprzęt sportowy. „Aby móc to zapewnić, potrzebne jest duże wsparcie finansowe. Dzięki Polskim Nadziejom Olimpijskim jesteśmy w stanie pomóc zaspokoić potrzeby zgłaszających się klubów, szkół i stowarzyszeń sportowych” – dodaje Kraśnicki.

„Procter & Gamble jest globalnym partnerem ruchu olimpijskiego już od wielu lat. Prowadzimy różne działania wspierające zarówno profesjonalnych sportowców, jak i potencjalne młode talenty. Co istotne – wspieramy także ich mamy, gdyż bez ich obecności, siły i cierpliwości,  sukcesy sportowe ich dzieci często byłyby niemożliwe. Nasze marki, takie jak Ariel®, Fairy® czy Lenor® na co dzień poprawiają jakość życia. Uczestnicząc w programie Polskie Nadzieje Olimpijskie, uzupełniamy te działania,

pomagając dzieciom i młodzieży czerpać korzyści wynikające z uprawiania sportu, zarówno, gdy chodzi sport wyczynowy jak i o rehabilitację poprzez  aktywność fizyczną” – mówi Marek Kapuściński, Prezes Zarządu Procter & Gamble w Polsce na Central Europe.

„Program Polskie Nadzieje Olimpijskie bardzo dobrze wpisuje się w dotychczasowe działania Telewizji Polsat. Jako jedna z największych telewizji w Polsce, staramy się promować sport i aktywny tryb życia, zarówno wśród osób dorosłych, jak i dzieci. Naszym wspólnym obowiązkiem i jednocześnie misją jest dbanie o rozwój najmłodszych i młodzieży – również poprzez sport. Dzięki szerokiemu zasięgowi naszej telewizji możemy dotrzeć z tym przekazem do ogromnej liczby Polaków” – twierdzi Tomasz Matwiejczuk, Rzecznik Prasowy Telewizji Polsat.

Szansa na medal olimpijski

Program „Polskie Nadzieje Olimpijskie” wspiera finansowo organizacje i zrzeszenia sportowe, szkoły sportowe, organizacje pozarządowe zapewniające możliwość uprawiania sportu wyczynowego, jak również podmioty zajmujące się organizacją zajęć sportowych dla dzieci chorych lub niepełnosprawnych, a także realizacją programów wyrównujących różnice między sportowcami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. „Chcemy wspierać dzieci i młodzież, ułatwiając im drogę do realizacji marzeń o medalach olimpijskich. Widzimy ogromny potencjał i determinację naszych podopiecznych i wierzymy, że łącząc nasze wsparcie z ich zaangażowaniem uda im się w przyszłości stanąć na podium!” – mówi Krystyna Aldridge – Holc, Prezes Fundacji Polsat.  

„Granty przyznawane w programie Polskie Nadzieje Olimpijskie mają realny wpływ na rozwój i przyszłość wielu dzieci w Polsce. Jesteśmy dumni, że Program przyczynia się do stworzenia lepszych warunków do uprawiania sportu przez dzieci i młodzież i pomaga w ich drodze do zwycięstwa. Ci młodzi ludzie mają w sobie duże ambicje, plany i mnóstwo determinacji! Umiejętność dążenia do celu jest bardzo ważną cechą, którą należy pielęgnować i wspierać – i z ogromną przyjemnością to robimy” – podkreśla Anna Pańczyk, CEO agencji Grey Group.

Dyspozycja środków pieniężnych odbywa się poprzez Polską Fundację Olimpijską (dzieci zdrowe) oraz Fundację Polsat (dzieci chore i niepełnosprawne). Program finansowany jest z środków pozyskanych od sponsorów. Wnioski o granty w II edycji programu Polskie Nadzieje Olimpijskie można składać do 30 kwietnia 2016. Bliższe informacje o Programie i jego regulamin można znaleźć na stronie www.nadziejeolimpijskie.pl