Remont Oddziału Pediatrii w Powiatowym CZD w Otwocku

W tym roku Fundacja Polsat zaangażowała się w remont Oddziału Pediatrii w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku. Jest to Oddział, który od 53 lat nie był remontowany, a każdego roku na tym Oddziale hospitalizowanych jest 1000 - 1200 dzieci.

Są to pacjenci z Otwocka oraz  z przynależnych gmin czyli ok. 120 tys. mieszkańców korzysta z opieki szpitala. Często hospitalizowane są dzieci, które trafiły do Instytutu Pomnik  - Centrum Zdrowia Dziecka i nie mogły być przyjęte z powodu braku miejsc lub musiałby długo czekać na badania diagnostyczne.

Remont Oddziału  rozpoczął się 1 marca dzięki Fundacji Polsat, która zapewniła środki finansowe w wysokości 1 000 000 zł i podjęła się organizacji i realizacji tego przedsięwzięcia.

Wyremontowane zostały:

• izby przyjęć
  • sale chorych
  • korytarze
  • pokoje lekarskie i pielęgniarskie
  • gabinety zabiegowe
  • powstał pokój socjalno – hotelowy  dla Mam - stworzony wspólnie z marką Pampers
  • łazienki ( były 3 jest 10)

wraz z :

• wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej i CO
  • wymianą instalacji elektrycznej
  • wymianą instalacji wentylacyjnej

Uroczyste otwarcie wyremontowane Oddziału Pediatrii odbyło się 1 czerwca.