Program zamykania ubytków międzyprzedsionkowych serca

1998 - zainicjowanie i wprowadzenie programu zamykania ubytków międzyprzedsionkowych serca metodą Amplatza do Centrum Zdrowia Dziecka (koordynacja merytoryczna doc. Bohdan Maruszewski).

Metoda ta polega na wszczepianiu poprzez żyłę udową specjalnych zacisków, które wraz z krwioobiegiem docierają do serca i zamykają istniejące ubytki. Metoda ta może być stosowana u ok. 50% dzieci oczekujących na operację na otwartym sercu w Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki metodzie Amplatza dzieci  mogłyby tej operacji uniknąć i pozostawać w szpitalu jedynie około 2 dni. Zaletą jest również nieporównywalnie mniejszy uraz psychiczny i fizyczny.

Zespól Kardiologii Inwazyjnej Centrum Zdrowia Dziecka jest nie tylko wiodącym w kraju ale należy do czołówki europejskiej. Dzięki Fundacji Polsat, która przekazała 150 000,00 zł,  pierwsze zabiegi odbyły się w październiku 1998 roku.