Fundacja Polsat

2009

-

Rekordowy wynik akcji Podaruj Dzieciom Słońce 2009!

 

W trwającej od 1 września do 24 grudnia 2009 r. jedenastej edycji akcji Podaruj Dzieciom Słońce, współorganizowanej przez Fundację POLSAT i firmę Procter & Gamble, zebrano rekordową kwotę ponad
6 mln 714 tysięcy złotych. Kwota ta jest częścią zysku ze sprzedaży produktów marek Vizir, Pampers,
blend-a-med, Gilette, Bonux, Ariel, Lenor, Fairy, Pantene Pro-V, Head & Shoulders, Naturella, Always, należących do Procter & Gamble. Zebrane fundusze zostaną przekazane w całości na pomoc najbardziej potrzebującym podopiecznym Fundacji POLSAT.


Fundacja POLSAT i firma Procter & Gamble podsumowały akcję Podaruj Dzieciom Słońce, największy program marketingu społecznego w Polsce. Zebrana w tegorocznej edycji kwota w wysokości 6 mln 714 tys. zł pozwoliła na ustanowienie kolejnego rekordu. To blisko pół miliona złotych więcej niż w 2008 r.! W ramach jedenastu edycji akcji zebrano na pomoc dzieciom łącznie ponad 51,6 mln złotych. Zgromadzone fundusze są przekazywane w całości Fundacji POLSAT, która przeznacza je na pomoc najbardziej potrzebującym małym podopiecznym.

Jedenastej edycji Podaruj Dzieciom Słońce towarzyszyły działania zorganizowane przy wsparciu Harcerskiej Szkoły Ratownictwa przy Związku Harcerstwa Polskiego, która w hipermarketach sieci Kaufland w blisko stu polskich miastach zrealizowała cykl warsztatów z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy medycznej.
W szkoleniach pod egidą akcji, skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży, wzięło udział
ok. 120 000 osób.

Zaangażowanie w akcję w 2009 r. było ogromne. Wsparcie konsumentów pozwoli sfinansować leczenie
i rehabilitację setek potrzebujących pomocy dzieci. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni, że coraz więcej osób uczestniczy w akcji i identyfikuje się z ideą niesienia pomocy dzieciom
– powiedziała Małgorzata Żak, Prezes Fundacji POLSAT.

Fundacja POLSAT od 13 lat pomaga chorym dzieciom we wszystkich regionach Polski: wspiera leczenie
i rehabilitację dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, oferując im pomoc w dostępie
do specjalistycznych procedur medycznych.

Ogromne, płynące z głębi serca zaangażowanie naszych konsumentów w akcję Podaruj Dzieciom Słońce przyniosło najlepszy w historii wynik finansowy – powiedziała Małgorzata Mejer, rzecznik prasowy firmy
Procter & Gamble, współorganizatora akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy wybierali produkty oznaczone żółtym słoneczkiem i tak jak w poprzednich latach, wykazali się oni ogromnym zrozumieniem dla potrzeb dzieci, czego efektem jest rekordowa suma, która zostanie przeznaczone tym najbardziej potrzebującym – dodała Małgorzata Mejer.

Jak można było pomóc? Cel akcji był wspierany dzięki zakupom produktów marek Vizir, Pampers, blend-a-med, Gilette, Bonux, Ariel, Lenor, Fairy, Pantene Pro-V, Head & Shoulders, Naturella, Always, dokonanym w okresie od 1 września do 24 grudnia 2009. Część zysku ze sprzedaży tych produktów była przekazywana na konto Fundacji POLSAT. Decyzje o przekazaniu zebranych kwot na rzecz potrzebujących dzieci podejmuje Fundacja POLSAT w oparciu o opinie ekspertów medycznych.

W ramach akcji przygotowano specjalne działania w internecie. Do wzięcia udziału w akcji poprzez zabawne filmiki zachęcały gwiazdy Telewizji POLSAT, m. in. Krzysztof Ibisz, Cezary Pazura, Agata Młynarska i Zygmunt Hajzer. Na portalu społecznościowym Facebook powstała także grupa fanów Podaruj Dzieciom Słońce, do której w krótkim czasie zapisało się ponad 2 300 osób. W tym roku po raz pierwszy można było także wesprzeć akcję kupując produkty za pośrednictwem specjalnej strony podaruj.frisco.pl, w ramach internetowej platformy zakupowej frisco.pl.

Z akcją Podaruj Dzieciom Słońce chcemy dotrzeć do coraz szerszej grupy konsumentów – nie tylko poprzez obecność na półce sklepowej, komunikaty w prasie i telewizji czy bilboardy, ale także za pośrednictwem internetu, który w obecnej edycji, poprzez umieszczane w sieci niekonwencjonalne formy interaktywne tzw. „virale” przyczynił się do zainteresowania naszą akcją. Cenimy sobie także współpracę ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, którego inicjatywa sprawiła, że jeszcze więcej Polaków zapoznało się z misją naszego przedsięwzięcia – powiedziała Małgorzata Mejer.

 

We wrześniu rusza jedenasta edycja akcji „Podaruj Dzieciom Słońce” organizowana przez firmę Procter&Gamble
i Fundację POLSAT.

 

W tym roku fundusze są zbierane na pomoc chorym dzieciom mieszkającym w naszej okolicy. Wiele z nich wymaga specjalistycznego leczenia, a rodziców nie stać na kosztowną terapię.

Każdy z nas może wesprzeć akcję, kupując produkty oznaczone dobrze znanym żółtym słoneczkiem. Część zysku ze sprzedaży tych produktów zostanie przekazana na pomoc dzieciom – podopiecznym Fundacji POLSAT.

Jedenasta edycja akcji „Podaruj Dzieciom Słońce” wspierana jest przez następujące marki: Vizir, Pampers,
Blend-a-med., Gilette, Bonux, Ariel, Lenor, Fairy, Pantene Pro-V, Head&Shoulders, Naturella, Always.
Akcja zakończy się 24 grudnia 2009 roku.

 

W ciągu dziesięciu poprzednich edycji akcji zebraliśmy 44,9 mln zł. Środki finansowe zostały przeznaczone na:

ROK 1999

 • budowę Banku Komórek Krwiotwórczych im. Fundacji POLSAT przy Klinice Hematologii, Onkologii
  i Chorób Wewnętrznych A.M. w Warszawie;
 • rozpoczęcie inwestycji tworzenia i wyposażenia pierwszego w Polsce Dziecięcego Oddziału Autologicznych Transplantacji Szpiku i Terapii Genowej w Katedrze i Klinice Hematologii Chorób Rozrostowych Dzieci A.M. we Wrocławiu;
 • zakończenie sprowadzania do Polski Programu Rodzinnych Przeszczepu Wątroby;
 • zakończenie budowy bloku operacyjnego i pooperacyjnego w Centrum Zdrowia Dziecka;
 • doposażenie Oddziału Dziecięcego w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej A.M. w Lublinie;
 • leczenie, rehabilitację i specjalistyczne operacje dla kolejnych 300 dzieci

ROK 2000

 

stworzenie specjalistycznego Dziecięcego Centrum Oparzeniowego w Instytucie Pediatrii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

 

ROK 2001

 

zakup najnowocześniejszego sprzętu służącego leczeniu skrzywień kręgosłupa u dzieci

 

ROK 2002

 

zakup wysokiej klasy specjalistycznego sprzętu diagnostycznego niezbędnego do terapii wcześniaków

 

ROK 2003

 

zakup aparatury medycznej do diagnozowania i monitorowania stanu zdrowia dzieci – ofiar wypadków
w szpitalach powiatowych na terenie całego kraju

 

ROK 2004 i 2005

 

zakup wysokiej klasy aparatury do diagnostyki chorób nowotworowych u dzieci

 

ROK 2006

 

zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz specjalistycznych pomocy dydaktycznych dla dzieci niewidomych
i niedowidzących

 

ROK 2007

 

zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych w szpitalach regionalnych na terenie całego kraju

 

ROK 2008

leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla dzieci – podopiecznych Fundacji POLSAT.

 

Mamy już ponad 3,5 mln złotych!

Okres od początku września do końca października przyniósł nam kolejne bardzo dobre wiadomości. Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zgromadzić ponad 3,5 mln złotych. To naprawdę niesamowity wynik,
z którego jesteśmy bardzo dumni!
 
Chcielibyśmy niezmiernie podziękować wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział w akcji i zakupili produkty oznaczone żółtym słoneczkiem PDS. Mamy nadzieję, że finalny wynik tegorocznej akcji „Podaruj Dzieciom Słońce” przyniesie jeszcze lepsze rezultaty, niż w roku ubiegłym i wspólnymi siłami uda nam się pobić ubiegłoroczny rekord, gdy zebraliśmy ponad 6,4 mln złotych.
 
Cały dochód z 11. edycji akcji „Podaruj Dzieciom Słońce” przeznaczony jest na pomoc potrzebującym dzieciom. Kupując produkty oznaczone „słoneczkiem”, wspieracie naszych najmłodszych, a tym samym najbardziej potrzebujących. Akcja trwa do 24 grudnia bieżącego roku, dlatego liczymy na Wasze nieustające wsparcie
i bezcenną pomoc!

 

Dobiegły końca Słoneczne Warsztaty z Podaruj
Dzieciom Słońce.
W trakcie czterech tygodni zrealizowaliśmy w
hipermarketach Kaufland łącznie 120 szkoleń.

 

W sobotę i niedzielę 7-8 listopada odbył się finał Słonecznych Warsztatów z Podaruj Dzieciom Słońce. W ciągu czterech tygodni we współpracy z Harcerską Szkołą Ratownictwa ZHP zrealizowaliśmy 120 szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Odwiedziliśmy dzieci w blisko stu miastach w całym kraju. „Nigdy nie pomyślelibyśmy, że tak łatwo można nauczyć się, jak pomóc uratować czyjeś życie albo uchronić przed wypadkiem. To ważne, by każdy z nas, także dzieci, wiedział jak przeprowadzić podstawową akcję ratunkową. Takie zajęcie powinny być w każdej podstawówce”. „Podoba mi się, że te warsztaty odbywały się właśnie w sklepie. Przy okazji zakupów można było dowiedzieć czegoś ciekawego i pożytecznego. Jeszcze bardziej buduje fakt, że słoneczne produkty wspierają tych najmniejszych potrzebujących.” – mówili rodzice dzieci zdobywających wspólnie z nami dyplomy małego ratownika.
W ciągu czterech weekendów w warsztatach uczestniczyło ponad 14 tysięcy dzieci. Wiedza, którą zdobyły, może uratować komuś życie – np. w sytuacji wypadku w szkole czy też w domu. Szkolenia były przyjmowane wyjątkowo ciepło zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych ośrodkach. Np. w ostatni weekend w Piasecznie rozdano aż 265 dyplomów! Chociaż szkolenia już zakończyły się w tym roku, jest jeszcze szansa, by wesprzeć akcję Podaruj Dzieciom Słońce. Każdy może kupić produkty oznaczone żółtym słoneczkiem. Mechanizm jest prosty – kupując, pomagasz. Tegoroczna edycja Podaruj Dzieciom Słońce kończy się 24 grudnia 2009 r.

 

Zbliża się wielki finał Słonecznych Warsztatów z Podaruj Dzieciom Słońce. Odwiedzimy hipermarkety Kaufland w 34 miastach.

 

W sobotę i niedzielę 7-8 listopada odbędzie się finał Słonecznych Warsztatów z Podaruj Dzieciom Słońce. To już czwarty i ostatni weekend, podczas którego dzieci i ich rodzice będą mieli okazję poznać podstawy pierwszej pomocy. Tym razem zawitamy aż do 34 miast.

Wszędzie, gdzie zawitaliśmy ze Słonecznymi Warsztatami byliśmy bardzo ciepło przyjmowani,
a zaangażowanie i małych i dużych przekroczyło nasze oczekiwania. Warsztaty z podstaw pierwszej pomocy odbyło do tej pory ok. 9 000 dzieci. Wiele z nich uczyło się, jak nieść pomoc w razie nagłego zdarzenia. Towarzyszyli im rodzice, którzy także chętnie poszerzali swoją wiedzę w tym zakresie – zawsze chętnie i z zainteresowaniem przyjmowali zaproszenie harcerzy do aktywnego udziału.
To ogromna korzyść dla dzieci. ucząc je jak postępować, zmniejszamy liczbę wypadków w domu,
w szkole lub na placu zabaw – powiedziała nam jedna z mam w Płocku.

Jesteśmy dumni, że zajęcia z harcerzami cieszyły się tak dużym powodzeniem, także w mniejszych ośrodkach. Na przykład w trakcie ostatniego weekendu w Łukowie dyplomy za wzięcie udziału
w warsztatach otrzymało aż 178 małych ratowników!

Ostatni weekend Słonecznych Warsztatów to okazja dla tych wszystkich, którzy jak do tej pory nie mieli okazji w nich uczestniczyć. Jest jeszcze okazja by się do nas przyłączyć i otrzymać słoneczny dyplom,
a także dowiedzieć się jak zabandażować ranę i jak sprawdzić krążenie, i oczywiście dobrze się bawić.
Nie zapomnijcie takżę zakupić produktów oznaczonych żółtym słoneczkiem akcji „Podaruj Dzieciom Słońce” – ponieważ kupując, pomagasz. Zapraszamy już teraz. Poniżej lista miejsc, gdzie odbywają się szkolenia:

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Elbląg (ul. Teatralna 5)    7.11 (sobota) 8.11 (niedziela)
Ostróda (ul. Piastowska 5)    8.11 (niedziela)
   
WOJ. MAZOWIECKIE
Sochaczew (Al. 600-lecia 39)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Piaseczno (ul. Okulickiego 10)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Żyrardów (ul. Skrowaczewskiego 27)    7.11 (sobota)
   
WOJ. WIELKOPOLSKIE
Konin (ul. Spółdzielców 6)    7.11 (sobota)
Turek (ul. Kolska Szosa 9)    7.11 (sobota)
   
WOJ. PODLASKIE
Suwałki (ul. Kowalskiego 2)     7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Augustów (ul. Wojska Polskiego 50)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Hajnówka (ul. Stefana Batorego 18)    7.11 (sobota)
Bielsk Podlaski (ul. Piłsudskiego 27)    7.11 (sobota)
Ełk (ul. Targowa 30)    8.11 (niedziela)
   
WOJ. ŚLĄSKIE
Jastrzębie Zdrój (ul. Harcerska 1d)    7.11 (sobota)
Wodzisław Śląski (ul. Wincentego Witosa 28)    8.11 (niedziela)
Tychy (ul. Księdza Tischnera 1)    8.11 (niedziela)
Chorzów (ul. Kościuszki 9)    8.11 (niedziela)
   
WOJ. ŁÓDZKIE
Łódź (ul. Zgierska 104 a)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Łowicz (ul. Starzyńskiego 10-12)    7.11 (sobota)
Bełchatów (ul. Budryka 69)    7.11 (sobota)
Kutno (ul. Wyszyńskiego 5)    8.11 (niedziela)
Tomaszów Mazowiecki (ul. Konstytucji 3-go Maja 1/3)    8.11 (niedziela)
   
WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Bydgoszcz (ul. Skarżyńskiego)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Bydgoszcz (ul. Wojska Polskiego 16)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Bydgoszcz (ul. Ludwika Solskiego 5)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
   
WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
Oława (ul. Iwaszkiewicza 4)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Wałbrzych (ul. Długa 4B)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Wrocław (ul. Legnicka 62A)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Lubin (ul. Zwierzyckiego 2)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
Wrocław (ul. Bardzka 1C)    8.11 (niedziela)
   
WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE
Szczecin (ul. Andrzeja Struga 29)    7.11 (sobota)
Stargard Szczeciński (ul. Kościuszki 73)    7.11 (sobota), 8.11 (niedziela)
   
WOJ. LUBUSKIE
Żary (ul. Przeładunkowa 2)    8.11 (niedziela)
   
WOJ. OPOLSKIE
Nysa (ul. Piłsudskiego 21)    7.11 (sobota)
Prudnik (ul. Wiejska 4)    7.11 (sobota)
Strzelce Opolskie (ul. Gogolińska 4)    7.11 (sobota)
Kędzierzyn Koźle (ul. Kozielska 36)    7.11 (sobota)
   
WOJ. MAŁOPOLSKIE
Kraków (ul. Bratysławska 4)    7.11 (sobota), 8.11(niedziela)

 

Rekordowy weekend Słonecznych Warsztatów z Podaruj Dzieciom Słońce

Kolejne kilkanaście miast miało okazję skorzystać ze szkoleń z pierwszej pomocy w ramach akcji Podaruj Dzieciom Słońce. Tym razem odwiedziliśmy placówki Kaufland w województwach: opolskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim.

Wszędzie reakcja na szkolenia i żółte słoneczka PDS była bardzo ciepła, i to bez wyjątku. Dzieci angażowały się w zajęcia z ratownikami i z dumą prezentowały zdobyte podczas szkoleń dyplomy. Rodzice dorównywali swoim pociechom i równie chętnie brali udział w tym wydarzeniu, zatrzymując się przy stoiskach Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Podczas ubiegłego weekendu w szkoleniach wzięło udział blisko 3000 dzieci, a małym ratownikom wręczono prawie 2000 dyplomów! W tej „konkurencji" najwyżej plasuje się Łuków, tu dyplomy otrzymało aż 178 dzieci.

Poprosiliśmy klientów supermarketów, w których przeprowadzono szkolenia, aby podzielili się wrażeniami: „Dobrze, że dzieci mogą się dowiedzieć jak pomagać, w razie nagłego zdarzenia. Sama się tym zainteresowałam i przyznaję - nie wszystko wiedziałam" - powiedziała harcerzom mama jednego
z młodych ratowników w Łodzi.

Ostatnia już i najbardziej intensywna tura szkoleń odbędzie się w weekend 7-8 listopada 2009 r. Znów będziemy w hipermarketach Kaufland w kilkudziesięciu aż miejscowościach w całej Polsce. Jest jeszcze okazja by się do nas przyłączyć. Nie przegapcie tej szansy!

 

Duże zainteresowanie szkoleniami z podstaw pierwszej pomocy
w ramach akcji Podaruj Dzieciom Słońce

To był już drugi weekend szkoleń z zakresu pierwszej pomocy w ramach akcji Podaruj Dzieciom Słońce, organizowanych w hipermarketach Kaufland przy udziale wyspecjalizowanych ratowników z Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. W ten weekend warsztaty sygnowane żółtym słoneczkiem odbyły się m.in.
w Szczecinie, Kutnie, Stargardzie i Mławie. Największą frekwencję przyszłych ratowników odnotowaliśmy
w Pabianicach, gdzie aż 130 dzieci wzięło udział w szkoleniach. Wszyscy mali absolwenci otrzymali specjalne dyplomy, które są świadectwem aktywnego udziału w ukończonym szkoleniu.

 

Prowadzona w ramach „Podaruj Dzieciom Słońce" wspólnie z ZHP akcja, cieszy się dużym uznaniem
i powodzeniem. Wielu rodziców dzieci biorących udział w warsztatach chwaliło pomysł szkoleń i docierania z tak przydatną wiedzą do najmłodszych. „Bardzo dobra i bardzo potrzebna i pożyteczna akcja. W chwili natychmiastowego udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jej pobliżu, praktycznie nie ma nikogo kto umiałby i mógłby iść jej z pomocą. Osoba taka skazana jest na czekanie, czekanie, które nieraz okazuje sie zbyt długie!!! Pomysł, który należałoby rozszerzyć w największej skali." - napisał o naszej akcji jeden z internautów na portalu ekutno.pl.

Takie opinie oczywiście mobilizują nas do dalszej pracy, tym bardziej, że klienci supermarketów, w który przeprowadzono szkolenia, już pytają o następne. „Oby więcej takich akcji, każdy powinien mieć podstawy
z ratownictwa przed medycznego. Dzięki takim akcjom mniej ludzi będzie ginąć w wypadkach, bo szybciej będzie udzielona im pomoc. Trzeba jeszcze przełamać lęk udzielania pomocy innym" - pisał inny internauta, tym razem z Pabianic, gdzie warsztaty odbyły się w niedzielę.

 

 

W najbliższy weekend 24-25 października znowu jesteśmy wspólnie z harcerzami z ZHP na szkoleniach
w hipermarketach Kaufland w całej Polsce. Oto, gdzie możecie nas spotkać:

 

WOJ. OPOLSKIE
Brzeg (ul. Łokietka 24A)    25.10 (niedziela)
   
WOJ. MAZOWIECKIE
Jabłonna k. Legionowa (ul. Zegrzyńska 7)    24.10 (sobota)
Płock (ul. Gałczyńskiego 11)    25.10 (niedziela)
   
WOJ. LUBELSKIE
Puławy (ul. Lubelska 2h)    24.10 (sobota)
Puławy (ul. Lubelska 2h)    25.10 (niedziela)
Łuków (ul. Przemysłowa 22)    24.10 (sobota)
   
WOJ. ŁÓDZKIE
Łódź (ul. Zgierska 104 a)    24.10 (sobota)
Sieradz (ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 80)    24.10 (sobota)
Piotrków Trybunalski (ul. Wojska Polskiego 121)    24.10 (sobota)
Łódź (ul. Zgierska 104 a)    25.10 (niedziela)
Kutno (ul. Wyszyńskiego 5)    25.10 (niedziela)
Tomaszów Mazowiecki (ul. Konstytucji 3-go Maja 1/3)    25.10 (niedziela)
   
WOJ. WIELKOPOLSKIE
Wągrowiec (ul. Pałucka 4)    24.10 (sobota)
Września (ul. Miłosławska 10)    24.10 (sobota)
   
WOJ. MAŁOPOLSKIE
Oświęcim (ul. Królowej Jadwigi 11)    24.10 (sobota)
Andrychów (ul. Krakowska 83a)    25.10 (niedziela)
   
WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Świecie (ul. Parkowa 6)    24.10 (sobota)
   
WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
Legnica (ul. Iwaszkiewicza 1)    25.10 (niedziela)

Kolejne szkolenia:
•    7-8 listopada 2009 r.

Zapraszamy!

 

Podaruj Dzieciom Słońce: Wrzesień przyniósł potrzebującym dzieciom ponad 1,8 mln

Znamy już pierwsze wyniki naszej 11.tej już akcji „Podaruj Dzieciom Słońce"! Dzięki zaangażowaniu  naszych konsumentów, którzy wspierają nas od ponad 10 lat,  w pierwszym miesiącu akcji udało nam się zebrać 1,848 mln zł.  Tę kwotę Fundacja Polsat będzie mogła już wkrótce przekazać swoim podopiecznym z naszej okolicy - na pomoc, na leczenie, na rehabilitację lub inne potrzeby dziecka.

Jesteśmy z tego wyniki niezmiernie dumni - akcja „Podaruj Dzieciom Słońce" trwać będzie jeszcze ponad dwa miesiące, a pierwszy wynik jest już bardzo imponujący i daje szanse, aby zebrane na pomoc dzieciom funduszy były wyższe niż w ubiegłym roku, kiedy w ramach akcji udało nam się zebrać
ok. 6 mln. Jeżeli nasi konsumenci będą nas wspierać z takim samym zaangażowaniem, mamy szansę,
po raz kolejny pobić rekord!

Dziękujemy i liczymy nadal na Wasze wsparcie!

 

Związek Harcerstwa Polskiego włącza się do akcji Podaruj Dzieciom Słońce

 

 

 

 

 Harcerska Szkoła Ratownictwa Związku Harcerstwa Polskiego, w ramach akcji „Podaruj Dzieciom Słońce" zaprasza dzieci i młodzież na cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy medycznej, które odbędą się w ciągu najbliższych 4 weekendów na terenie całego kraju,
w hipermarketach sieci Kaufland.

Związek Harcerstwa Polskiego włączył się do akcji Podaruj Dzieciom Słońce. W ciągu najbliższych
4 tygodni harcerze z Harcerskiej Szkoły Ratownictwa przeprowadzą specjalnie przygotowane dla dzieci
i młodzieży warsztaty z zakresu pierwszej pomocy medycznej. W sumie 120 szkoleń odbędzie się w sieci hipermarketów Kaufland w całym kraju. Pierwsze szkolenia - już w najbliższy weekend,
10 i 11 października, między innymi w Bielsku-Białej, Jeleniej Górze, Łodzi, Poznaniu, Sanoku, Szczecinie a także w Legionowie i Piasecznie

 

 „Cieszymy się, że Związek Harcerstwa Polskiego przyłączył się do akcji Podaruj Dzieciom Słońce. Jest to dla nas kolejny sygnał, że nasze działania nie tylko spotykają się z ciepłym przyjęciem konsumentów, którzy co roku razem z nami niosą pomoc chorym dzieciom, lecz także ze wsparciem ogromnej i prężnej organizacji pozarządowej."- powiedziała Małgorzata Mejer, rzecznik prasowy firmy Procter & Gamble, współorganizatora akcji Podaruj Dzieciom Słońce. „Mamy nadzieję, że dzięki szkoleniom organizowanym przez ZHP, dzieci zdobędą umiejętności, które pozwolą im podjąć właściwe kroki, gdy ktoś w ich otoczeniu będzie potrzebował nagłej pomocy, a dodatkowo jeszcze więcej osób zdecyduje się wesprzeć naszą akcję i pomóc potrzebującym dzieciom." - dodała Małgorzata Mejer.

 Poprzez udział w warsztatach dzieci poznają w przystępnej i praktycznej formie, w jaki sposób właściwie zareagować, kiedy np. coś niedobrego przydarzy się ich koledze w szkole czy na placu zabaw. Edukacja
w tym zakresie doskonale wpisuje się w misję jedenastej już edycji akcji „Podaruj Dzieciom Słońce", której jest niesienie pomocy dzieciom w potrzebie.

 „Współpraca z organizatorami akcji Podaruj Dzieciom Słońce to przede wszystkim wsparcie szczytnego celu akcji, ale i doskonała możliwość przekazania najmłodszym wiedzy i wskazówek praktycznych
w zakresie pierwszej pomocy. Dzięki udziałowi w szkoleniu mały uczestnik uczy się, w jaki sposób zareagować w razie nagłego wypadku i jak wezwać pomoc.
To pomoże zmniejszyć skutki codziennych wypadków, jakim ulegają dzieci podczas zabaw w domu i w szkole, a także na ulicy. W niektórych sytuacjach takie przeszkolenie może nawet pomóc uratować życie" - powiedziała Olga Wesołowska, instruktor Wydziału Programowego Kwatery Głównej ZHP. Dołączenie do inicjatywy o takiej skali to dla nas wielka szansa na popularyzację zagadnień z zakresu pierwszej pomocy wśród najmłodszych - dodała Olga Wesołowska.

 Po zajęciach młody uczestnik będzie:

 • umiał udrożnić drogi oddechowe,
 • umiał zbadać oznaki zachowanego krążenia,
 • umiał przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową,
 • znał przyczyny i umiał udzielić pierwszej pomocy w przypadku omdlenia,
 • umiał zastosować opatrunek uciskowy i umiał zareagować w przypadku krwotoku,
 • znał numer na pogotowie ratunkowe i umiał prawidłowo wezwać pomoc przez telefon.

 Szkolenia zostaną zorganizowane w następujących terminach:

 • 10-11 października 2009 r.,
 • 17-18 października 2009 r.,
 • 24-25 października 2009 r.,
 • 7-8 listopada 2009 r.

 

Szkolenia odbywają się w godzinach od 10 do 18.

W najbliższy weekend 10-11 października 2009 r. na szkolenia z zakresu pierwszej pomocy zapraszamy do:

10 października

Bielsko Biała - Al. Gen. Andersa 81
Dąbrowa Górnicza - ul. Morcinka 2
Jabłonna - ul. Zegrzyńska 7
Jaworzno - ul. Jana Matejki 27
Jelenia Góra - ul. Jana Pawła II 24
Łódź - ul. Zgierska 104 a
Oława - ul. Iwaszkiewicza 4
Piaseczno - ul. Okulickiego 10
Poznań - ul. Serbska 42
Sanok - ul. Królowej Bony 10
Sochaczew - Al. 600- lecia 39
Stargard Szczeciński - ul. Kościuszki 73
Szczecin - ul. Andrzeja Struga 29
Świdnik - ul. Krępiecka 3
Wołomin - ul. Wileńska 49
Wrocław - ul. Bardzka 1 C oraz ul. Miłosławska 10
Żory - ul. Okrężna 2
Żyrardów - ul. Skrowaczewskiego 27

11 października:

Bielsko Biała - Al. Gen. Andersa 81
Dąbrowa Górnicza - ul. Morcinka 2
Jaworzno - ul. Jana Matejki 27
Jelenia Góra - ul. Jana Pawła II 24
Mysłowice - ul. Fryderyka Szopena 1
Oława - ul. Iwaszkiewicza 4
Wrocław - ul. Bardzka 1 C oraz ul. Miłosławska 10
Żory - ul. Okrężna 2

Środki zebrane podczas tej akcji zostały przekazane w 2010 roku na leczenie i rehabilitację 2093 dzieci.