Wyniki konkursu Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!

Niemożliwe staje się możliwe – jak skutecznie i mądrze dożywiać dzieci. 32 organizacje społeczne z całej Polski udowodnią, że można przygotować pożywny posiłek dla dzieci za jedynie 2,50 zł. Pieniądze na dożywianie i edukację żywieniową najmłodszych trafią do zwycięzców konkursu Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!

Rozstrzygnęliśmy konkurs na najlepsze projekty w ramach programu grantowego Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!". W tym programie nie chodzi tylko o dawanie pieniędzy na jedzenie, ale o to, aby nauczyć dzieci samodzielności w ich przygotowywaniu, uświadomić, że posiłek jest ważny, że pełny brzuszek to nie zawsze dobrze odżywiony organizm.- przekonuje Przemek Pohrybieniuk, członek Zarządu firmy Danone, organizatora programu. Zwycięskie projekty umiejętnie łączą edukację żywieniową i mądre gospodarowanie pieniędzmi z praktycznym przygotowywaniem posiłków. W tym roku po raz pierwszy dofinansowanie objęło także projekty prowadzone w wakacje - dodaje Pohrybieniuk.

Celem programu grantowego „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!" jest nie tylko zmniejszenie problemu niedożywienia polskich dzieci, ale także edukacja w zakresie zdrowego odżywiania oraz, o czym nie należy zapominać - zmniejszenie skali wykluczenia społecznego - jednego z poważniejszych skutków niedożywienia.

Budzimy w nich marzenia, o tym, że do czegoś dojdą, kimś będą. Otwierają się na świat, dzięki pieniądzom i dzięki ludziom. To jest taka integracja - dzieci ośmielają się, że coś jest dla nich otwarte, że są ważne, że od nich dużo zależy, że są najważniejsze. Uczą się, biorą przepisy i zanoszą mamom. Część z nich pójdzie uczyć się zawodów kulinarnych - mówi pani Elżbieta z Gminnego Ośrodka Kultury w Małej Wsi, która rok temu otrzymała dofinansowanie na projekt swojej organizacji.

Zwycięzcy tegorocznej edycji Programu Grantowego
„Masz Pomysł? Podziel się Posiłkiem":

Nazwa organizacji/grupy nieformalnej

REGION

Tytuł projektu

Gimnazjum Publiczne w Ścinawie

Ścinawa

dolnośląskie

„Żyję zdrowo, bo wiem co jem"

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci "Pod Ślężą"

Sobótka

dolnośląskie

Ruch i posiłki zdrowe - to dni kolorowe.

Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza

Środa Śląska

dolnośląskie

„Pełne brzuchy - mądra głowa"

Klub Młodych Twórców przy Stowarzyszeniu "Dorośli-Dzieciom" w Sępólnie Krajeńskim

Sępólno Krajeńskie

kujawsko-pomorskie

Pięciolinia smaków

Caritas Diecezji Bydgoskiej

Bydgoszcz

kujawsko-pomorskie

„Tanecznym krokiem do zdrowia"

Kraśnickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski

Kraśnik

„Z KUCHNIĄ PRZEZ EUROPĘ"

Szkoła Podstawowa w Sielcu

Leśniowice

lubelskie

„W trosce o zdrowe pokolenie"

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej

Lublin

„Podzielimy się radością"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalno- Gospodarczego Wsi Lubinicko "Nasza Wieś"

Lubinicko

lubuskie

Lubinicko czy ktoś wie o najmłodszych troszczy się! III
ZDROWO JEM - ZDROWO ROSNĘ!

Zespół szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku

Buczek

„Razem możemy więcej"

Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski w Skierniewicach

Skierniewice

MóJ PRZYJACIEL DANONE

Stowarzyszenie "Mamy Wielkie Serca"

Świnice Warckie

łódzkie

„Danone + świetlica - zdrowe dzieci, czysta i piękna okolica"

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rzuchowej

Rzuchowa

małopolskie

Ekonomia... naprawdę od kuchni!

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy

Gołcza

W OSIEMDZIESIĄT DAŃ DOOKOŁA ŚWIATA

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach

Wadowice

małopolskie

„CIEPŁY POSIŁEK - niezbędny do odkrywania świata"

Szkoła Podstawowa w Zdziarze Wielkim

Staroźreby

mazowieckie

„Od ziarenka do chleba bochenka"

Towarzystwo Zwalczania Chorób Mięśni Odział Warszawski

mazowieckie

Wszystko, co zdrowe na talerzu mam, bo o swoje mięśnie dbam!

Gminny Ośrodek Kultury w Małej Wsi

Mała Wieś

Babcie wnukom

Zespół Szkół Publicznych w Ropience nr 4

Ropienka

podkarpackie

Zastrzyk witamin dla naszych dzieci

Stowarzyszenie Promocji I Rozwoju "Młody Mołodycz"

Radawa

podkarpackie

Letnia Szkoła Gotowania

Wyboru najlepszych projektów dokonała Kapituła, w skład której weszły osoby mające na co dzień do czynienia z problemem niedożywiania dzieci - przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, instytucji naukowych. Najlepiej oceniane były projekty oparte o rzeczywistą diagnozę potrzeb, uwzględniające specyfikę miejsca, a także takie, które mogą być kontynuowane w przyszłości z udziałem lokalnych partnerów.

Program Grantowy Danone Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem! jest częścią programu społecznego Podziel się Posiłkie, realizowanego od 2003 roku. Organizatorami są firma Danone i Fundacja Polsat, a Partnerem Strategicznym Banki Żywności. Do tej pory w jego ramach do dzieci trafiło PONAD 7 MILIONÓW POSIŁKÓW.