Fundacja Polsat

2011

Dokonania 2011

 

W ciągu piętnastego roku działalności środki finansowe w wysokości 19 734 891,38zł zostały przekazane na:

 • dofinansowanie operacji, leczenia i rehabilitacji dla 3355 dzieci
 • dofinansowanie 26 ośrodków, w których leczone i rehabilitowane są dzieci

Dokładnie przekazaliśmy:

 • 1 339 861,77 zł na leczenie 382 dzieci
 • 6 698 705,58 zł na rehabilitację 2475 dzieci
 • 663 622,54 zł na zakup sprzętu medycznego dla 196 dzieci
 • 1 122 640,76 zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla 302 dzieci
 • 9 910 060,73 zł przekazaliśmy 26 ośrodkom i szpitalom, w których leczone i rehabilitowane są dzieci

 

 • Twój 1% ma wielką wartość !

21 marca 2011

Ruszyła kampania Fundacji POLSAT i Telewizji POLSAT pod hasłem „ Twój 1%  ma wielką wartość!".

Celem kampanii było zwiększenie wiedzy podatnika o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego a także pokazanie, iż mechanizm przekazania 1% podatku jest bardzo prosty. Wystarczy obliczyć swój 1% podatku, wybrać organizację i jej numer KRS wpisać w zeznanie podatkowe.

Z każdym rokiem coraz więcej organizacji pożytku publicznego zwraca się z prośbą  do Telewizji POLSAT o bezpłatne udostępnienie czasu antenowego w celu  promowania idei przekazywania  1% dla konkretnej organizacji. Trudno wybrać jedną organizację nie uwzględniając innych. W tym roku Fundacja POLSAT razem z Telewizją POLSAT postanowiły przygotować  kampanię, która ma zachęcić widzów do przekazywania 1% podatku na rzecz wybranej przez widza organizacji pożytku publicznego.

Fundacja POLSAT jest organizacją pożytku publicznego, jest także jedną z największych fundacji działających w Polsce specjalizujących się w niesieniu pomocy na rzecz chorych dzieci.

Ta wyjątkowa kampania Fundacji POLSAT spotkała się z niezwykle miłym przyjęciem. Przypomnijmy, że spot Fundacji POLSAT namawiał do oddania swojego jednego procenta dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. W spocie namawiała do tego  wiceprezes Fundacji - Elżbieta Zającówna.  Na temat naszej kampanii ukazało się kilkanaście publikacji w prasie i na portalach internetowych poświęconych tematyce CSR. Otrzymaliśmy również gratulacje od Jarosława Duda, Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz od Marii Zaguła - Holzer Przewodniczącej Zarządu Forum Darczyńców w Polsce, w którym czytamy:

„W imieniu organizacji zrzeszonych w Forum Darczyńców pragnę pogratulować Zespołowi Fundacji i Telewizji POLSAT pomysłu oraz znakomitej realizacji kampanii „Twój 1% ma wielka wartość". Jest to pierwsza kampania przeprowadzona przez prywatna fundację i telewizję komercyjną na rzecz sektora społecznego, która promuje wspieranie wszystkich organizacji pożytku publicznego poprzez mechanizm 1% podatku dochodowego."

 

 • Wystarczy chcieć!

2 kwietnia 2011

Z okazji 15-lecia działalności, Fundacja POLSAT przygotowała niezwykłą kampanię reklamową. W trzech spotach „Wystarczy chcieć!" oglądamy dalsze losy trójki bohaterów, dzieci, które od lat są podopiecznymi fundacji i których historie widzowie już poznali. W spotach oglądamy dzieci w chwili gdy oddają się swojej pasji, którą mogą rozwijać dzięki pomocy Fundacji POLSAT. 

Gaja, dziewczynka, która urodziła się bez trzech kończyn, jest naszą podopieczną od 2003 roku. Była bohaterką programu „Radość Życia" w czasie którego min. brała udział w przedstawieniu Akademia Pana Kleksa w warszawskim teatrze Roma. Teraz, w spotach „Wystarczy chcieć!", widzimy Gaję po kilku latach, nadal zafascynowaną teatrem i rozwijającą swoją pasję. Pomimo choroby, Gaja jest pogodną i radosną szesnastolatką. 

Patryk, chłopak chory na śmiertelną chorobę, mukowiscydozę, pod opieką fundacji od 1999 roku. Podobnie jak Gaja, wystąpił w programie Radość Życia - podczas którego, grał w jednym z odcinków serialu „Daleko od noszy". Dziś Patryk to bardzo bystry i ciekawy świata szesnastolatek. W spocie „Jesteśmy dla dzieci" widzimy go grającego na gitarze - co ostatnio bardzo go fascynuje. Gry na instrumencie nauczył się w ciągu dwóch godzin w czasie pobytu w sanatorium. 

Oliwka, dziewczynka z porażeniem mózgowym, podopieczna Fundacji od 2009 roku. Wystąpiła w reportażu Wystarczy chcieć, gdzie opowiadała o swoim największym hobby - rysowaniu, pokazała  również swoją kolekcję aniołów. Malowanie to nadal wielka pasja Oliwki, ulubionymi tematami jej obrazów są kwiaty i pejzaże. Oliwka ciężko pracuje każdego dnia w czasie rehabilitacji, by spełnić swoje największe marzenie - stanąć na własnych nogach. Takich dzieci, jak Gaja, Patryk i Oliwka, które potrzebują pomocy każdego dnia są w Polsce tysiące. Fundacja POLSAT stara się pomagać wszystkim, każdego dnia.

 

 • Fundacja POLSAT - Jesteśmy dla dzieci.

maj 2011

Na antenie Telewizji POLSAT ruszyła nowa kampania pod hasłem „Fundacja POLSAT - Jesteśmy dla dzieci".  Celem najnowszej kampanii było pokazanie walki jaką chore dzieci muszą stoczyć w czasie codziennej, wyczerpującej rehabilitacji, by żyć choć trochę lepiej. W spotach, oprócz podopiecznych Fundacji POLSAT wystąpili rehabilitanci, którzy na co dzień z nimi pracują.   

Staś, czteroletni chłopczyk, który urodził się ze spastycznym czterokończynowym porażeniem mózgowym, jest podopiecznym Fundacji POLSAT od 2010 roku. Staś, nie chodzi, nie siedzi i jeszcze nie mówi, jest jednak wesołym, towarzyskim chłopcem i jak każdy chłopiec, uwielbia samochody. Rodzice Stasia i rehabilitantka mają nadzieję, że chłopiec niedługo zacznie samodzielnie czworakować. 

Beata 11,5 roku  i Julita 3,5 roku, obydwie dziewczynki urodziły się z genetyczną  wadą wzroku - wrodzoną zaćmą, dodatkowo, co jest wynikiem choroby mają oczopląs i zez. Dziewczynki noszą okulary Beatka +10 dioptri a Julita + 12 dioptri. Wada jest nieulczalna, ale można powstrzymać jej rozwój poprzez stałą rehabilitację wzroku. Pozytywne efekty pracy z rehabilitantką zauważyła nauczycielka Beaty - uważa, że dziewczynka widzi lepiej. Dziewczynki są pod opieką Fundacji Polsat od 2010 roku.                                                                                                                                                                   
Emil, pięciolatek, u którego w 4 miesiącu życia zdiagnozowano głęboki, obustronny niedosłuch zmysłowo - nerwowy o podłożu genetycznym. Emil słyszy dzięki wszczepionemu przed trzema laty implantowi ślimakowemu. Dzięki intensywnej rehabilitacji mowy i słuchu, chłopiec wspaniale się rozwija i jest niezwykle ciekawym świata gadułą.  Fundacja POLSAT udziela wsparcia Emilowi od 2011 roku. Takich dzieci, jak Staś, Beata i Julita oraz Emil, które potrzebują pomocy każdego dnia są w Polsce tysiące. Fundacja POLSAT stara się pomagać wszystkim, każdego dnia.

 

 • Fundacja obdarowana przez golfiarzy!

W dniu 21 maja odbył się Ogólnopolski Turniej Gry Krótkiej - SHORT 2011. Organizatorzy turnieju golfowego przekazali dochód z tego przedsięwzięcia na cele statutowe Fundacji POLSAT. Dziękujemy golfiarzom!

 

 • RODZINA - DOM BUDOWANY MIŁOŚCIĄ

30 maja świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, z tej okazji na antenie Telewizji POLSAT w dniach 28-30 maja  zostały wyemitowane spoty „Rodzina - Dom Budowany Miłością". Specjalnie z tej okazji 29 maja cały program „Nowy Dzień" w POLSAT News nadany był z wyremontowanego w ramach programu Fundacji POLSAT i Fundacji Przyjaciółka -  Rodzinnego Domu Dziecka w Wiktorowie. 

O tym, dlaczego warto być zastępczym rodzicem pani Urszula Milczarek,  Mama z Rodzinnego Domu Dziecka w Wiktorowie - "Uwielbiam jak dzieci się śmieją w moim domu... lubię im wycierać łzy, lubię opatrywać kolana, lubię im pomagać przy lekcjach. Jest we mnie tyle jeszcze uczucia i miłości, że chciałabym z kimś się dzielić. Dzieci dają nam radość, oddają miłość, dostarczają nam wielu emocji... 
Mam nadzieję, że to wszystko co my dajemy , kiedyś oddadzą innym.

 

 • TOPtrendy dla Fundacji POLSAT

3 czerwca podczas Sopot TOPtrendy Festiwal z okazji jubileuszu 15-lecia Fundacji POLSAT wokaliści  konkursu „trendy"  zaśpiewali hymn Fundacji pt. „Wystarczy chcieć". Na scenie wystąpili: Magda Steczkowska, Jakub Prachowski, Magda Navarette, Adrian Owsianik, Roman Osica, Honorata Skarbek, Urszula Gembalska, Mariusz Totoszko razem z chórem z Teatru Junior działającego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni pod dyrekcją Andrzeja Gruzy. 

„Dzisiaj ten hymn jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają  od 15 lat działania Fundacji POLSAT. To właśnie dla Was zaśpiewali młodzi artyści, którzy  z tej okazji przyłączyli się do nas.„ - powiedziała Małgorzata Żak podczas Festiwalu,

Utwór „Wystarczy chcieć" autorstwa Roberta Amiriana powstał 15 lat temu. Inspiracją była chęć wsparcia działań Fundacji POLSAT. Wówczas wspólnie nagrali go m.in.: Katarzyna Nosowska, Mietek Szcześniak, Urszula, Natalia Kukulska, Darek Krupa i Robert Amirian.

 • 15-lecie Fundacji POLSAT w specjalnych odcinkach Się kręci!

Fundacja POLSAT, jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce, obchodziła w roku 2011, jubileusz 15-lecia swej działalności. Z tej okazji na antenie Telewizji POLSAT zostało wyemitowanych sześć specjalnych ponad dwudziestominutowych programów „Się kręci - Extra" w których prowadzący program zabrali widzów w fascynującą podróż po historii Fundacji. Od czerwca do listopada można było zapoznać się z historiami naszych podopiecznych, przypomnieć sobie jakie programy medyczne zostały wprowadzone dzięki fundacji oraz zapoznać się z programami społecznymi Fundacji POLSAT.

Poznaliśmy historie sprowadzenia do Polski programów medycznych, takich jak:

 • rodzinne przeszczepy wątroby,
 • program zamykania ubytków międzyprzedsionkowych serca u dzieci metodą nie chirurgiczną za pomocą techniki Amplatza,
 • pierwszy w Polsce Dziecięcy Oddzial Autologicznych Transplantacji Szpiku i Terapii Genowej w Katedrze i Klinice Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu
 • pierwszy we wschodnim regionie Polski Oddział Przeszczepiania Szpiku Kostnego w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie

Przypomnieliśmy nasze akcje specjalne:

 • powódź w roku 1997,
 • implanty słuchowe - akcja dla małej aktorki Julki Sałgut i 11 innych dzieci,
 • kampanie Wystarczy chcieć.

Odwiedziliśmy nasze inwestycje:

 • CZD - gdzie wybudowaliśmy cztrekondygnacyjny budynek,
 • wyremontowany Odział Położniczy w warszawskim Szpitalu Bielański,
 • utworzone Centrum Oparzeniowe w Krakowie,
 • Klinikę Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka przy CZD,
 • wyposażony i wyremontowany Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno-ortopedyczny w Świebodzinie

Opowiedzieliśmy również o naszych programach społecznych: Podaruj Dzieciom Słońce, Podziel się Posiłkiem, Prosto do Europy, Rodzina - Dom Budowany Miłością, Mikołajkowy Bloku Reklamowym.

 

Fundacja POLSAT z nowym, odświeżonym logo!

W 15 jubileuszowym roku działalności Fundacja POLSAT odświeżyła swoje logo. Dotychczasowy znak fundacji powstał równocześnie z zainicjowaniem jej działań w 1999 roku. Obecne logo Fundacji POLSAT przeszło lifting zarówno w obrębie znaku graficznego jak i hasła. Zmiana logo nastąpiła w czasie jubileuszowego roku funkcjonowania Fundacji POLSAT i ma podkreślać nowoczesny charakter tej jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce.  

 

 

 

Nowy blok operacyjny w Otwocku

15 lipca otworzyliśmy w Otwocku, jeden z najnowocześniejszych w Polsce, Blok Operacyjny Oddziału Ortopedii i Traumatologii. Dzięki wsparciu Fundacji POLSAT o 100% zwiększą się możliwości operacyjne szpitala, w którym leczone są dzieci z całego kraju i który szkoli większość polskich ortopedów.

 • Klinika pełni stały 24 h godzinny dyżur dla dzieci z całego Mazowsza oraz często z innych części kraju, nie tylko z nagłymi urazami wymagającymi pomocy doraźnej, ale także z pilnymi schorzeniami narządu ruchu.
  Klinika jest aktualnie jedynym w Polsce ośrodkiem leczenia gruźlicy kostno-stawowej u dzieci. 
  Klinika Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej jest jednostką Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie i w związku z tym zajmuje się szkoleniem podyplomowym lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
 • Z uwagi na rolę szkoleniową szpitala w nowych salach operacyjnych zamontowano system multimedialny, który umożliwi bezpośrednią transmisję z przebiegu operacji.
 • W Klinice szkoleni są również lekarze z Ukrainy, Białorusi oraz Francji. W 2008 roku Klinika została wybrana jako ośrodek szkoleniowy przez Europejskie Towarzystwo Ortopedii Dziecięcej (EPOS) i Północno-Amerykańskie Towarzystwo Ortopedii Dziecięcej (POSNA). W związku z tym trafili do Kliniki na szkolenie lekarze ze Stanów Zjednoczonych.
 • Nowy blok operacyjny został zbudowany w istniejącej i całkowicie niewykorzystywanej sali widowiskowej, co pozwoliło ograniczyć koszty, skrócić czas inwestycji, bez potrzeby zamykania oddziału ani działających sal operacyjnych.

 

 

 

 

Telewizja POLSAT zwiększyła  zaangażowanie w realizacje programów Podziel się Posiłkiem i Podaruj Dzieciom Słońce.

Telewizja POLSAT, w celu odciążenia Fundacji POLSAT, przejęła na siebie ciężar kwestii organizacyjnych akcji Podaruj Dzieciom Słońce oraz programu Podziel się Posiłkiem. Telewizja Polsat, która jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce zaangażowała się w działalność charytatywną, od początku uczestniczyła w obydwu kampaniach, udostępniając dla nich swój czas antenowy. Obecnie, władze stacji podjęły decyzję o jeszcze większym zaangażowaniu w te projekty.
Dla Fundacji i dzieci najważniejsze jest to, że tak jak dotychczas, wszystkie środki finansowe uzyskane dzięki obydwu kampaniom zostaną przekazane w całości na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji POLSAT.

 

 

Koncert Gwiazd Podziel się Posiłkiem w Pile

17 sierpnia  w ramach 9. edycji programu Podziel się Posiłkiem odbył się kolejny Koncert Gwiazd Podziel się Posiłkiem. Koncert zorganizowany przez Pilski Dom Kultury we współpracy z Telewizją Polsat, firmą Danone i Bankami Żywności - przeżywaliśmy w gościnnej Wielkopolsce.

Koncert Gwiazd Programu Podziel się Posiłkiem odbył się już po raz szósty i tradycyjnie przyciągnął ludzi dobrej woli, którym bliska jest idea wrażliwości i zaangażowania społecznego oraz niesienia pomocy w najbliższym otoczeniu. Pilska publiczność - ponad 30 tys. osób - bawiła się przy przebojach gwiazd polskiej muzyki, wystąpili: Afromental, Lady Pank, Ania Wyszkoni, Enej, Sylwia Grzeszczak & Liber, Video, Tomek Dolski, Neo Retros oraz Zemollem. Imprezę na żywo transmitowała Telewizja POLSAT, a relacje ze zbiórki żywności z Placu Staszica, wydarzeń na scenie oraz wywiady z gośćmi imprezy prowadzili znani prezenterzy stacji: Agnieszka Popielewicz, Paulina Sykut, Maciek Dowbor, Krzysztof Ibisz i Maciek Rock.

Symbolicznym biletem wstępu na Koncert była żywność zbierana przez wolontariuszy Pilskiego Banku Żywności. Mieszkańcy Piły przyłączyli się z entuzjazmem do Programu Podziel się Posiłkiem! przynosząc produkty z długim terminem przydatności do spożycia m.in. takie jak: oleje, cukier, konserwy mięsne, rybne i warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy. Dzięki zaangażowaniu 150 wolontariuszy Pilskiego Banku Żywności i wielu Pilan zebrano rekordową ilość 39,5 ton żywności. Zostanie ona przekazana lokalnym organizacjom i instytucjom charytatywnym, które organizują pomoc żywnościową dla potrzebujących dzieci z Piły i okolic.

 

Fundacja POLSAT - Jesteśmy dla dzieci.

sierpień 2011

Na antenie Telewizji POLSAT ruszyła następna odsłona kampanii „Fundacja POLSAT - Jesteśmy dla dzieci".  Celem spotów było pokazanie walki jaką chore dzieci muszą stoczyć w czasie codziennej, wyczerpującej rehabilitacji, by żyć choć trochę lepiej. 
W spotach, oprócz podopiecznych Fundacji POLSAT występują mamy dzieci, gdyż to właśnie na barkach rodzin najczęściej spoczywa ciężar rehabilitacji.

 

Maja sześciolatka, cierpi na wadę genetyczną  fachowo nazywaną Delecją Chromosomu 1p.36.3. Maja nie chodzi, nie mówi, cierpi na niedosłuch - ma aparaty słuchowe. Dziewczynka wkłada ogromny wysiłek w rehabilitację i tylko dzięki ciężkiej pracy jest dziś w stanie usiedzieć kilka chwil samodzielnie, chwycić coś w rączki.

 

 Wiktor to pięciolatek u którego zdiagnozowano autyzm. Chłopiec jest leczony farmakologicznie,  rehabilitowany uczęszcza również na terapię sensoryczną, hipoterapię, dogoterapię, zajęcia pedagogiczne.                                                                                                                                        

U ośmioletniego Szymona w czwartym miesiącu życia stwierdzono zwojak zarodkowo współczulny - guz śródpiersia. Chłopiec w trakcie kilku tygodni przeszedł pięć chemioterapii, guz znacznie się zmniejszył, jednak pozostał w organizmie Szymona do dziś. Guz zasiał potężne spustoszenie w organizmie chłopca, Szymon ma bardzo słaby kręgosłup, niedowład kończyn dolnych, pęcherz chłopca nie funkcjonuje. Pomimo ciężkiej choroby, chłopiec jest bardzo pogodny, interesuje się kosmosem, trenuje koszykówkę i taniec.

Podaruj Dzieciom Słońce

1 września ruszyła trzynasta edycja akcji „Podaruj Dzieciom Słońce" organizowanej przez firmę Procter & Gamble oraz Telewizję POLSAT. Podczas tegorocznej kampanii, której hasło brzmi: „Twój wybór pomaga chorym dzieciom", zbierane będą fundusze pozyskane ze sprzedaży produktów: Vizir, Ariel, Bonux, Lenor, Fairy, Dreft, Wella, Naturella, Gillette, Blend-a-Med, Pantene  Pro-V, Head & Shoulders, Pampers, Always. Środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie leczenia dzieci będących  pod opieką Fundacji POLSAT.
„Podaruj Dzieciom Słońce" to coroczna akcja, której celem jest uzyskanie środków na pomoc chorym dzieciom. Tegoroczna edycja zachęca do udziału hasłem „Twój wybór pomaga chorym dzieciom". Każdy konsument kupujący w okresie od 1 września do 24 grudnia 2011 r. produkty następujących marek: Vizir, Ariel, Bonux, Lenor, Fairy, Dreft, Wella, Naturella, Gillette, Blend-a-Med, Pantene  Pro-V, Head & Shoulders, Pampers oraz Always przyczynia się do sfinansowania leczenia dzieci znajdujacych się pod opieką Fundacji.

 

 

Fundacja POLSAT przekazała prawie 1 500 000 zł na remont  Pododdziału Neurologii  Dziecięcej  Szpitala Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

 

5 września został otwarty, po trwającym sześć miesięcy remoncie, Pododdział Neurologii Dziecięcej Szpitala Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha w Warszawie. Dzięki Fundacji POLSAT, która sfinansowała remont i częściowo wyposażyła oddział, mali pacjenci będą diagnozowani i leczeni w znakomitych warunkach.

Na oddziale mimo, że tylko 9 - łóżkowym,  każdego roku hospitalizowanych jest ok. 240 małych pacjentów. Są to dzieci z bardzo rzadkimi schorzeniami nerwowo-mięśniowymi.  Ambulatoryjnie, 
w przyklinicznej Poradni Chorób Mięśni, konsultowanych jest corocznie około 800 dzieci z całej Polski.

Pododdział Dziecięcy Kliniki Neurologii istnieje od prawie 50 lat. Oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak: miopatie nabyte i uwarunkowane genetycznie, dystrofie mięśniowe postępujące, neuropatie zapalne i genetycznie uwarunkowane, miastenia i zespoły miasteniczne, porażenia okresowe, zespoły miotoniczne i in.

504 tony żywności zebranej dla dzieci - to wynik Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem

31 000 wolontariuszy oraz kosze zbiórkowe w ponad 2000 sklepów w całej Polsce - tak wyglądała Ogólnopolska Zbiórka Żywności w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, która odbyła się 23 i 24 września. 
W tych dniach wystarczyło wrzucić do koszyka na zakupach o kilka produktów więcej - by pomóc niedożywionym dzieciom oraz zapełnić jeden z miliona pustych talerzyków.  Według obliczeń 34 Banków Żywności organizujących zbiórkę, do wielkich koszy, które pojawiły się tuż za kasami sklepów trafiły 504 tony żywności.        

Do zakupów i udziału w Podziel się Posiłkiem namawiali klientów m.in.:  Anna Korcz, Maciej Orłoś, Lidia Popiel, Agnieszka Popielewicz, Monika Richardson, Paulina Sykut, Maciej Dowbor, Rozalia Mancewicz, Anna Świątczak-Wiśniewska, Grażyna Wolszczak, Anna Samusionek oraz Ryszard Rembiszewski.

Fundacja POLSAT - Jesteśmy dla dzieci już od 15 lat!

Celem kampanii było przybliżenie dokonań Fundacji POLSAT w czasie jej 15 letniej historii oraz podziękowanie widzom - jej darczyńcom. W sześciu spotach wystąpili lekarze z ośrodków, których remonty zostały sfinansowane przez Fundację.

„Fundacja POLSAT od 15 lat wspiera wiodące ośrodki medyczne w naszym kraju, chcieliśmy pokazać widzom jak wiele, wspólnie, osiągnęliśmy przez te lata. Jednak jak zawsze, najważniejsi są ludzie - lekarze, których determinacja i walka o lepsze warunki do leczenia swoich małych pacjentów niezwykle nam imponuje." - powiedziała o kampanii Wiceprezes Fundacji POLSAT - Elżbieta Zającówna.                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Pierwszy spot serii przedstawia wyremontowany Oddział Noworodkowy w Otwocku o którym opowiada dr Anna Żochowska, Ordynator Oddziału. „Teraz, po remoncie, jest to oddział jak z marzeń. (...) Żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności. Bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc."

Drugi spot zrealizowano w Lubuskim Ośrodku rehabilitacji w Świebodzinie, oprowadza po nim dr Jacek Kaczmarczyk - "Nasz szpital nie miałby szans na istnienie, gdyby nie wieloletnia pomoc Fundacji Polsat, która umożliwiła nam rozwój, będąc jednocześnie mocnym wsparciem w najtrudniejszych dla nas chwilach."

Kolejny spot prezentuje Klinikę Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów CZD a jej kierownik prof. dr hab. Piotr Kaliciński opowiada: „Pierwsze rodzinne przeszczepienie wątroby wykonaliśmy w 1999 roku. Od tamtej pory wykonaliśmy kolejnych 200 podobnych zabiegów. Bez stałej pomocy Fundacji POLSAT nasza klinika nie byłaby w stanie funkcjonować na takim poziomie jak czyni to dzisiaj."  

Następny film zrealizowano na bloku operacyjnym Oddziału Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej szpitala w Otwocku, oprowadza po nim prof. Jarosław Czubak - "W naszym szpitalu w Otwocku powstał nowy blok operacyjny, który jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Dziś trudno w to uwierzyć, ale jeszcze niedawno musieliśmy pracować w zupełnie innych realiach. W imieniu mojego zespołu, a przede wszystkim w imieniu małych pacjentów, chciałem po prostu powiedzieć: Dziękujemy!". 

Piąty spot, przedstawia gruntownie wyremontowaną i wyposażoną przez Fundację POLSAT - Klinikę Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku. Po Klinice oprowadza nas jej kierownik - dr Piotr Czauderna., który opowiada: „Po remoncie nasz oddział w niczym nie odbiega od standardów europejskich. Dzieci przebywają w wygodnych, dwuosobowych salach pod stała opieką rodziców i wykwalifikowanego personelu medycznego.  Dzięki Państwa wsparciu nasze marzenia o nowoczesnym szpitalu - stały się rzeczywistością."

Ostatni film zrealizowano na wrocławskim Oddziale Transplantacji Szpiku Kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej  Akademii Medycznej.  Klinikę przedstawia jej kierownik - Prof. dr hab. Alicja Chybicka, która mówi - „Do tej chwili udało nam się uratować ponad 800 małych pacjentów. Ratowanie życia dzieci nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Fundacji POLSAT, która zakupiła sprzęt i wyposażyła oddział. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności jaką czują rodzice dzieci i my, czyli zespół kliniki. "

 

 

Jubileuszowy koncert z okazji 15-lecia Fundacji POLSAT!

3 grudnia o godzinie 20.00 na antenie Telewizji POLSAT oraz za pośrednictwem Ipla.pl transmitowany został niezwykły koncert z okazji 15-lecia działalności Fundacji POLSAT. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do podziękowania widzom - darczyńcom oraz wszystkim, którzy przez te lata wspierali działania Fundacji POLSAT. W tym niecodziennym koncercie udział wzięli artyści, którzy zaprezentowali wzruszające utwory o dzieleniu się sobą i wartości pomagania. Organizatorem koncertu była Telewizja POLSAT.

Na scenie Teatru Wielkiego wystąpili m.in.: Maryla Rodowicz, Golec uOrkiestra, Enej, Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert, Kasia Wilk, Mezo, Ryszard Rynkowski, Marcin Wyrostek, IRA, Patrycja Markowska, Kuba Badach, Anna Józefina Lubieniecka i Maciej Maleńczuk. Niezwykłe duety, zaskakujące aranżacje i wzruszające momenty - ten koncert zapadł widzom głęboko w pamięć!

 

 

Rekordowy wynik „MIKOŁAJKOWEGO BLOKU REKLAMOWEGO"!

 

6 grudnia przed telewizorami zasiadło prawie 8,8 mln widzom by w czasie tegorocznej, ósmej już odsłony Mikołajkowego Bloku Reklamowego pomóc chorym dzieciom,  podopiecznym Fundacji POLSAT. Dzięki tak dużej liczbie widzów udało się zebrać ponad 2 miliony złotych. Tegoroczna akcja została poszerzona o widzów telewizji internetowej ipla - reklamy można było oglądać w aplikacjach ipla na komputer PC, tablety oraz smartfony z czego skorzystało ponad 4 tysiące widzów.

 

Wpływy z charytatywnego Mikołajkowego Bloku Reklamowego nadanego 6 grudnia o godzinie 18:45 obliczone zostały na podstawie wyników oglądalności, przekazane zostaną na leczenie i rehabilitację chorych dzieci - podopiecznych Fundacji POLSAT. Pomocnikami Świętego Mikołaja, w którego jak co rok wcielił się, wybitny aktor Krzysztof Kowalewski, byli przedstawiciele różnych zawodów oraz wyjątkowo w tym roku dziennikarze redakcji Wydarzeń: Monika ZalewskaPiotr Czech,Grzegorz Kępka oraz Monika Miller z POLSAT News. Świętego Mikołaja w studiach POLSATU powitał Jarosław Gugała - Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki. 

Dotychczasowe osiem edycji kampanii Mikołajkowego Bloku Reklamowego przyniosło wsparcie dla podopiecznych Fundacji POLSAT w wysokości prawie 8 400 000 złotych.

 

 

 

.

 

Nagrody otrzymane przez Fundację POLSAT:

 

 • Fundacja POLSAT otrzymała honorowy tytuł „NIEZAWODNEGO PRZYJACIELA w potrzebie" przyznany przez kolegium redakcyjne GAZETY FARMACEUTYCZNEJ oraz Zarząd Izby Gospodarczej „FARMACJA POLSKA".
 • Małgorzata Żak, Prezes Fundacji POLSAT została odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie nadawane jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i społecznej.
 • Fundacja POLSAT już po raz trzeci laureatem nagrody - Lider Roku w Ochronie Zdrowia 2011 - Działalność Charytatywna.

Celem konkursu w kategorii Lider Roku 2011 w Ochronie Zdrowia - działalność charytatywna jest wyróżnienie osoby, przedsięwzięcia lub działania o charakterze charytatywnym dokonanego w roku 2011.