Fundacja Polsat

2018

W dwudziestym drugim roku działalności Fundacji środki finansowe zostały przekazane na:

  • dofinansowanie operacji, leczenia i rehabilitacji dla 2355 dzieci
  • dofinansowanie 8 ośrodków, w których leczone i rehabilitowane są dzieci

Dokładnie przekazaliśmy:

  • 740 775,50 zł na leczenie dla 337 dzieci,
  • 3 921 567,92 zł na rehabilitację dla 1757 dzieci,
  • 206 282,71 zł na zakup sprzętu medycznego dla 83 dzieci,
  • 407 468,28 zł na zakup sprzętu rehabilitacyjny dla 178 dzieci,
  • 2 083 993,83 zł przekazaliśmy 8 ośrodkom i szpitalom, w których leczone i rehabilitowane są dzieci

Wspólna akcja z Wydarzeniami, Polsat Sport i firmą Fortuna:
− leczenie w USA Antoniego Faberskiego (98 000 zł) – Antoni choruje na zespół Aperta. Jest to choroba genetyczna objawiająca się szeregiem wad wrodzonych. U chorych występują poważne deformacje czaszki, zrośnięcie palców u rąk i nóg, rozszczep podniebienia. Obecnie chłopiec jest już po kilku operacjach, dzięki którym jakość jego życia bardzo się poprawiła. Dziś Antoś ma 9 lat, a przed nim kolejna poważna operacja ratująca zdrowie. Zabieg LeFort III z użyciem dystraktora RED to zabieg polegający na oddzieleniu kości środkowej części twarzy od czaszki. Są one wysuwane za pomocą aparatu, dzień po dniu, o kilka milimetrów do przodu, przez 6-8 tygodni. Operacja daje ogromne korzyści: podczas oddychania – zatrzymując nocne bezdechy, chroniony jest również narząd wzroku oraz słuchu, zmienia się aparycja dziecka, które otrzymuje nowe, łagodniejsze rysy twarzy, dzięki czemu będzie mu łatwiej funkcjonować w społeczeństwie. Koszt zabiegu to kwota ponad 80 000 dolarów.

wsparcie dla Szpitali:
- GDAŃSK- remont pomieszczeń dla Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej im. Fundacji Polsat (992 464,86 zł)
- SZCZECIN – zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej w SPS ZOZ ”Zdroje”, Centrum Leczenia Oparzeń (45 000 zł)
- OTWOCK - zakup sprzętu medycznego oraz aparatu USG dla Oddziału Pediatrii w Powiatowym Centrum Zdrowia (212 598 zł)
- OTWOCK - zakup wielofunkcyjnych łóżek z dodatkowym wyposażeniem dla Oddziału Chorób Wewnętrznych w Powiatowym Centrum Zdrowia (100 488,60 zł)
- WARSZAWA - zakup aparatu USG dla Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów w Instytut-Pomnik "Centrum Zdrowia Dziecka" (238 788 zł)

Wspólnie z marką Pampers:
- GRODZISK MAZOWIECKI - remont Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II oraz zakup 22 foteli dla mam (222 240 zł)
- HRUBIESZÓW - zakup 10 foteli dla mam dla Oddziału Dziecięcego w SZOZ (9 000 zł )

Wsparcie ośrodków:
- GDAŃSK - dofinansowanie działalności Hospicjum Pomorze Dzieciom (60 000 zł)
- OTWOCK - zakup zestawu sprzętu do terapii metodą Tomatisa dla podopiecznych z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej (57 115,23 zł)

Wspólnie z Telewizją Polsat:
- OTWOCK - zakup sprzętu do ćwiczeń integracji sensorycznej dla podopiecznych z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej (10 002,99 zł )

Wspólnie z firmą Port Praski Nowe Inwestycje Sp. z o.o.:
- OTWOCK zakup i montaż windy dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej (125 000 zł)

 

„Będzie się działo – Dzień Dziecka” - koncert z Gdańska na antenie Telewizji Polsat

Niespodzianki dla najmłodszych w dniu ich święta to już tradycja. W tym roku Telewizja Polsat i Fundacja Polsat zaprasza do Gdańska na niecodzienny koncert zatytułowany „Będzie się działo – Dzień Dziecka”. Transmisja w sobotę 2 czerwca od godziny 20:00 tylko w Polsacie. Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży i Krzysztof Ibisz.

W pierwszy weekend czerwca Telewizja Polsat oraz Fundacja Polsat ma dla wszystkich dzieci z okazji ich święta wyjątkowy prezent. Na scenie na gdańskim Targu Węglowym wystąpią najpopularniejsze gwiazdy polskiej sceny muzycznej, dzięki nim „będzie się działo”. Bawić nas będą: Piersi z niezapomnianą „Bałkanicą”, energetyczny Enej, Blue Cafe, który obchodzi w tym roku 20-lecie pracy artystycznej, a także Ewelina Lisowska, zespół Feel oraz Stefano Terazzino, Kasia Popowska, Lanberry i trio My3 znane z sobotnich programów Polsatu, czyli Julka, Natka i Gefi, które już za chwilę wydadzą swój drugi album zatytułowany „Podróż w czasie”.

Artyści wykonają nie tylko swoje największe hity, ale również utwory, które najlepiej przypominają im dzieciństwo. Na użytek koncertu gwiazdy podzieliły się prywatnymi fotografiami z albumów rodzinnych. Dla niektórych będzie to wzruszające, ale i zabawne doświadczenie zobaczyć swojego idola gdy był kilkuletnim dzieckiem.

„Kochani, najfajniejsze miejsce w dniu 2 czerwca o godzinie 20:00 to okolice Waszego telewizora. Najbardziej przebojowe, pozytywne zwieńczenie Dnia Dziecka z takimi gwiazdami jak np.: Enej, Blue Cafe, Piersi, Feel i wieloma innymi, przeżyjecie tylko z Telewizją Polsat. Bądźmy wszyscy tego dnia szczęśliwymi, wesołymi dziećmi. Zapraszamy” – zapowiada jeden z prowadzących koncert Krzysztof Ibisz.

Transmisja koncertu „Będzie się działo – Dzień Dziecka” na antenie Telewizji Polsat w sobotę, 2 czerwca od godziny 20:00.

2 czerwca będzie również doskonałą okazją, aby świętować rozbudowę Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej im. Fundacji Polsat w Gdańsku. Jest to miejsce szczególne. To tutaj są leczeni mali pacjenci w pierwszym rzędzie z wrodzonymi anomaliami naczyniowymi czyli różnorakimi wadami naczyń, przede wszystkim w zakresie skóry i tkanki podskórnej, ale też i głębiej położonych tkanek. Gdański ośrodek zajmuje się również kompleksowym leczeniem blizn, a zwłaszcza blizn pooparzeniowych, w prowadzeniu których laseroterapia stanowi jedną z ważniejszych metod w terapii. Pomorski Ośrodek jest najlepiej wyposażonym ośrodkiem w Polsce. Obecnie posiada 7 laserów, ważne jest posiadanie tak dużego spectrum laserów, ponieważ są urządzenia, które mają bardzo wąskie zastosowania.

W sumie w województwie pomorskim Fundacja Polsat wsparła 55 szpitali i ośrodków przekazując 4 763 846,62 zł.

Pomorski Ośrodek Terapii Laserowej im. Fundacji Polsat wyremontowany i zmodernizowany. Będzie to największy tego typu Ośrodek w Polsce.

2 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie wyremontowanych nowych pomieszczeń dla Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej. Jest to wspólny projekt Fundacji Polsat i Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku, dzięki któremu powstała nowa, większa lokalizacja obejmująca również część łóżkową. Jest to najlepiej wyposażony Ośrodek Terapii Laserowej dla dzieci w Polsce.

Ośrodek powstał w 2013r. dzięki zakupowi przez Fundację 4 laserów o wartości 650 000 zł. Od początku zajmuje się leczeniem wrodzonych anomalii naczyniowych u dzieci, a także kompleksowym leczeniem blizn, zwłaszcza blizn pooparzeniowych.

Wszystkie zabiegi były wykonywane w jednym pomieszczeniu. Dzieci po zabiegach, które musiały zostać w szpitalu były przewożone na inne piętro, do Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży.

Ośrodek potrzebował nowej lokalizacji, w której znajdują się 3 sale razem z częścią łóżkową. Pozwoli to zostać pacjentom na Oddziale. Znaczny odsetek wykonywanych zabiegów wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. Lepsze warunki przyczynią się do zwiększenia liczby leczonych pacjentów o około 20% jak i podniesienia bezpieczeństwa znieczulenia ogólnego ( jest wyciąg gazów oraz nie będzie trzeba wozić pacjentów na inny Oddział bezpośrednio po znieczuleniu ogólnym).

„Nowy Oddział stwarza godne, europejskie warunki dla naszych małych pacjentów.” – mówi Prof. Piotr Czauderna, Kierownik Oddziału Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUM.

Pod opieką Ośrodka jest ok. 2000 pacjentów z różnymi anomaliami naczyniowymi, a rocznie leczonych ok. 200-300 pacjentów.

„Fundacja Polsat od 21 lat nieprzerwanie czyni wysiłki, by poprawić sytuację zdrowotną najmłodszych pacjentów w Polsce. Finansujemy liczne zabiegi, leki oraz terapie, jak również sponsorujemy remonty i modernizacje palcówek medycznych. Pomorski Ośrodek Terapii Laserowej to miejsce szczególne. Dzieci z wadami wrodzonymi, przykurczami, naczyniakami czy oparzeniami mogą otrzymać wszechstronną pomoc w jednym miejscu.

Cieszymy się, że dzięki remontowi wiodący Ośrodek laseroterapii w kraju, może pomagać dzieciom nie tylko z Pomorza, lecz z całego kraju.” – komentuje Krystyna Aldridge – Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Rozbudowa Ośrodka przyczyni się do poprawy warunków leczenia zarówno dla pacjentów, ich rodziców, jak i personelu. Jednocześnie umożliwi to swobodne umieszczenie powiększającej się liczby sprzętu. Z upływem czasu lista zastosowań laseroterapii ulega stałej rozbudowie, pokazując mnogość i różnorodność wskazań. Pomorski Ośrodek jest najlepiej wyposażonym ośrodkiem w Polsce, obecnie posiada 7 laserów.

„Ważne jest posiadanie tak dużego spectrum laserów, ponieważ są to urządzenia, które mają bardzo wąskie zastosowanie w leczeniu danego typu anomalii naczyniowych lub innego rodzaju wad wrodzonych i zmian chorobowych.” – komentuje Prof. Piotr Czauderna

Lekarze z Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej kształcą się poza granicami kraju, m.in. w 2014 roku Fundacja Polsat dofinansowała szkolenia dla lekarzy z Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej im. Fundacji POLSAT z Gdańska – ISSVA 20th International Workshop on Vascular Anomalies, Melbourne, Australia. Było to najważniejsze spotkanie naukowe dotyczące wrodzonych anomalii naczyniowych, okazja do zapoznania się z odkryciami dotyczącymi patologii naczyniaków i malformacji, nowych możliwości leczenia, postępu w zastosowaniu np. laseroterapii.

Swoją wiedzą lekarze z Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej dzielą się kolegami w nowo powstających Ośrodkach w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Katowicach i Poznaniu.

Uroczyste Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim

24 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Renowacja jest już drugim wspólnym projektem marki Pampers i Fundacji Polsat, zrealizowanym jako część projektu Pampers „Wspólnie dbamy o bobasy”. W ramach renowacji Oddziału zostały wprowadzone udogodnienia, mające poprawić komfort rodziców, czuwających przy swoich pociechach w czasie ich hospitalizacji.

Renowacja Oddziału Pediatrycznego

Marka Pampers wspólnie z Fundacją Polsat zaangażowały się w renowację Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. W ramach modernizacji został przeprowadzony generalny remont dwóch łazienek, przeznaczonych do użytku dla dzieci i ich rodziców. Dotychczasowa świetlica została przebudowana i zaadaptowana na salę szpitalną dla małych dzieci oraz dodatkową łazienkę. Oddział został wyposażony w 3 nowe komody kąpielowe dla niemowląt. W celu zwiększenia komfortu rodziców czuwających na Oddziale przy swoich pociechach, zostały ufundowane 22 fotele z funkcją spania.

„Fundacja Polsat od 21 lat nieprzerwanie czyni wysiłki, by poprawić sytuację zdrowotną najmłodszych pacjentów w Polsce. Finansujemy liczne zabiegi, leki oraz terapie, jak również sponsoruje remonty i modernizacje placówek medycznych. Dla Fundacji ważni są także opiekunowie, którzy razem ze swoimi dziećmi przebywają na Oddziałach w szpitalu. Od 2014 roku w Oddziałach, w których przeprowadzamy remont staramy się stworzyć miejsca, aby zapewnić rodzicom domowe warunki podczas pobytu ich dzieci w szpitalu, tak aby mogły wspierać swoje dzieci w powrocie do zdrowia. Tym razem Fundacja zaangażowała się w remont Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim, poprawiając warunki hospitalizacji najmłodszych pacjentów” – komentuje Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Rocznie na Oddział Pediatryczny Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim trafia do 1200 dzieci. Na Oddziale do dyspozycji najmłodszych pacjentów są 3 sale dla niemowląt oraz 3 sale dla przedszkolaków do 3-4 roku życia.

Jak ułatwić rodzicom pobyt w szpitalu?

Według badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie firmy Procter & Gamble* . przeważająca większość Polaków (90%) jest zdania, że rodzice powinni mieć możliwość przebywania w szpitalu z dzieckiem w trakcie całej hospitalizacji. Według zdecydowanej większości społeczeństwa (92%), obecność rodziców lub najbliższych w szpitalu w dużym stopniu wpływa pozytywnie na przebieg hospitalizacji dzieci oraz szybkość ich powrotu do zdrowia. Jednocześnie, jak wskazuje badanie, blisko połowa (49%) respondentów, którzy mają dzieci do 18 roku życia, doświadczyło sytuacji, w której zmuszeni byli nocować przy łóżku dziecka na karimacie, w fotelu lub na krześle, lub też spotkali się z takimi sytuacjami w swoim najbliższym otoczeniu (wśród rodziny/znajomych).

„Cieszymy się, że w ramach renowacji Oddziału Pediatrycznego pojawiły się na nim udogodnienia także dla rodziców, takie jak rozkładane fotele przy łóżeczkach dla najmłodszych pacjentów, umożliwiające rodzicom przespanie nocy w komfortowych warunkach, czy nowe łazienki. Bliskość rodziców, ich obecność i dotyk są ważnymi czynnikami terapii i pomagają szybciej wrócić do zdrowia” – mówi Radosław Suchner, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim.

„Wspólnie dbamy o bobasy” umożliwiając im bycie z mamą

Modernizacja Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim i utworzenie komfortowych przestrzeni dla rodziców, czuwających przy swoich pociechach to kolejna realizacja marki Pampers, będąca częścią projektu „Wspólnie dbamy o bobasy”. Renowacja została zrealizowana wspólnie z Fundacją Polsat. Celem akcji jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluchów poprzez między innymi. tworzenie przyjaznych przestrzeni, odpowiadających na potrzeby małych dzieci i towarzyszących im osób. Obecność mamy jest bardzo istotnym czynnikiem rozwoju najmłodszych, szczególnie w tak trudnych momentach jak choroba i pobyt w szpitalu.

„Marka Pampers już od ponad 55 lat dba o zdrowy i szczęśliwy rozwój milionów maluchów oraz wspiera ich rodziców na całym świecie. Zdajemy sobie sprawę jakie znaczenie dla najmłodszych pacjentów ma obecność mamy w tak pełnej napięcia sytuacji , jak pobyt w szpitalu. Cieszymy się, że możemy wspierać mamy i ich dzieci nie tylko poprzez oferowanie innowacyjnych produktów, ale także poprzez realizację tak niestandardowych projektów, jak tworzenie przyjaznych i komfortowych przestrzeni, umożliwiających rodzicom być blisko swoich pociech w szpitalu – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers.

W ramach akcji „Wspólnie dbamy o bobasy” marka Pampers planuje realizację kolejnych działań, mających na celu wspieranie mam w trosce o zdrowy i szczęśliwy rozwój dzieci.
* Badanie zrealizowane przez TNS Polska w dniach 8-13 kwietnia 2016 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie ogółu dorosłych Polaków.

W okresie świąt Wielkanocnych oraz Bożego Narodzenia zostały zorganizowane dwa kiermasze przez pracowników w Polkomtelu oraz uczniów ze szkoły w Halinowie dla podopiecznych Fundacji:
W marcu oraz w grudniu podczas świątecznych warsztatów dla pracowników Plusa i Cyfrowego Polsatu oraz przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie zostały przygotowane ozdoby świąteczne, które zostały sprzedane podczas kiermaszu zorganizowanego w siedzibie firmy.
W marcu 2018 - zebrane środki ( 7 928 zł) zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Julki - 7 lat, wodogłowie, padaczka i mózgowe porażenie dziecięce.
W grudniu 2018 - zebrane środki ( 6 500,06 zł) zostały przekazane na rehabilitację Artura – 9 lat, rdzeniowy zanik mięśni.

POLSKIE NADZIEJE OLIMPIJSKIE - 4. edycja programu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, firmy Procter&Gamble oraz Telewizji POLSAT. W roku 2018 do partnerów wspierających „Polskie Nadzieje Olimpijskie” dołączyła także Fundacja LOTOS.

Celem programu jest udzielanie wsparcia klubom sportowym, w których trenuje młodzież oraz dzieci, zarówno zdrowa, jak i chora i niepełnosprawna.

Program składa się z dwóch filarów:
1. sport dzieci i młodzieży - prowadzony przez Polską Fundację Olimpijską
2. upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży chorych i niepełnosprawnych, rehabilitacja poprzez sport - prowadzony przez Fundację Polsat

W 2018 roku w ramach drugiego filaru siedem projektów uzyskało akceptację Komisji Grantowej. Otrzymaliśmy z Polskiej Fundacji Olimpijskiej 180 000 zł, z czego opłacone są koszty administracyjne w kwocie 26 400 zł oraz na granty Komisja przyznała 153 600 zł dla:
1. Fundacja Nie Widząc Przeszkód Kraków – 20 000 zł
2. Fundacja Move Now Pabianice – 27 360 zł
3. UKS „Gladiator” – 12 000 z
4. Uczniowski Klub Sportowy „Salwator” Kraków – 10 000 zł
5. Ludowy Klub Sportowy Gol Start Częstochowa – 31 300 zł
6. Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start Tarnów – 33 500 zł
7. Uczniowski Klub Sportowy „OKEJ” Lublin – 19 440 zł

15 MIKOŁAJKOWY BLOK REKLAMOWY - akcja Telewizji Polsat i Polsat Media dla podopiecznych Fundacji Polsat.

Ponad 6,1 milionów widzów obejrzało 15. Mikołajkowy Blok Reklamowy! Ponad 1,3 miliona złotych zebranych dla chorych dzieci, podopiecznych Fundacji POLSAT.

Po raz kolejny Świętego Mikołaja, w którego wcielił się aktor Krzysztof Kowalewski, wspomogli dziennikarze redakcji Wydarzeń, Polsat News i Polsat Sport oraz gwiazdy produkcji znanych z anteny Telewizji Polsat. W 2018 roku byli to: Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki, Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała, Bogdan Rymanowski, Bartosz Kwiatek, a także Paulina Chylewska, Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Sienkiewicz, Magdalena Stużyńska-Brauer, Aneta Zając, Katarzyna Skrzynecka, Maciej Dowbor, Paweł Królikowski i Andrzej Grabowski.

WIELKA DRAKA DLA DZIECIAKA – trzeci raz Fundacja wsparła akcję wrocławskich studentów.
„Wielka Draka dla Dzieciaka” to największa akcja charytatywna organizowana przez ZSP działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

W roku 2018 środki były zbierane na leczenie Karolinki (7 lat) z Zielonej Góry, która choruje na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Na ciele pojawiają się wodniste pęcherze, które pękają i przekształcają się w otwarte rany. Jest to rzadka choroba genetyczna EB (Epidermolysis Bullosa). W Polsce na tę chorobę choruje ok. 300 osób. Skóra Karolinki jest niezwykle delikatna i krucha jak skrzydła motyla. Każde zadrapanie, otarcie, mocniejszy uścisk powoduje powstające bolesne i otwarte rany. Postawą w leczeniu jest codzienna pielęgnacja, maści, balsamy opatrunku, dermokosmetyki, płyny do dezynfekcji…Miesięczny koszt leczenia to ok. 2,5-3 tys. zł.
Podczas trwania projektu odbywały się tradycyjne już eventy, czyli Studenckie Odcinki Kabaretowe, Bal Charytatywny, Koncert Charytatywny.

BIEG Z RADOŚCIĄ – podczas biegu zebrano 2 080,01 zł na rehabilitację dla 12 letniej podopiecznej Fundacji – Emilki, która urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową. Dodatkowo ma skoliozę – jest po operacji kręgosłupa i na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczynka przed operacją trenowała szermierkę i bardzo jej zależy aby wrócić do treningów.

TOYOTA Radość zorganizowała 14 października 2018 r. I- szą edycję Biegu z Radością. Honorowy patronat nad imprezą objął Zarząd Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.

Celem biegu była promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz wsparcie inicjatyw ekologicznych. Bieg z Radością odbył się na terenie Dzielnicy Wawer.

II FORUM FUNDACJI KORPORACYJNYCH

Fundacja Polsat jest członkiem Forum Darczyńców i uczestniczyliśmy po raz drugi w Forum Fundacji Korporacyjnych, w którym wzięło udział 75 osób z 44 fundacji. Spotkanie polegało na wymianie wiedzy i doświadczeń. Uczestnicy rozmawiali m.in. o:
- zaletach i wadach łączenia pracy w fundacji i w firmie (sesja „Podwójne życie prezesa?”),
- budowaniu strategii i wizerunku,
- ludziach w fundacji,
- różnych aspektach wolontariatu pracowniczego.

Wszystkie powyższe tematy omawiane były w dynamicznych i angażujących formach: moderowanych dyskusjach stolikowych, 20-minutowych mini-sesjach w małych grupach, w ramach których praktycy dzielili się swoimi doświadczeniami. Dwunastu członków Forum zaprezentowało swoje dobre praktyki i pokazało, jak radzą sobie z wyzwaniami. Każdy z uczestników miał też możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Ponadto odbyły się dwie sesje wykładowo-warsztatowe z udziałem ekspertów zewnętrznych. Na jednej z nich Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” przedstawiła wyniki najnowszych badań o tym, jak ostatnie reformy wpływają na głównych odbiorców działań fundacji korporacyjnych, tj. dzieci i młodzież i ich otoczenie (w szczególności obszar „wyrównywania szans”). Na równoległej sesji odbyła się premiera podręcznika Forum Darczyńców i Deloitte dot. prawnych i podatkowych aspektów współpracy między organizacjami społecznymi i firmami i przybliżanie publikacji poprzez dyskusję o konkretnych sytuacjach z praktyki.
W ostatniej części II Forum Fundacji Korporacyjnych każdy w uczestników mógł wziąć udział w rozmowach przy czterech stolikach poświęconych tematom: „Jak zachęcać nowych pracowników do wolontariatu pracowniczego?”; „Jak wyszkolić ambasadorów programu?”; „Jak utrzymać dynamikę rozwoju programu wolontariatu pracowniczego?; „Jak wprowadzić zmianę w programie?; „Wolontariat pracowniczy nie tylko na rzecz dzieci. Różne grupy odbiorców programu i związane z tym wyzwania”; „Narzędzia do zarządzania i administrowania programem wolontariatu pracowniczego”. Przy każdym stoliku doświadczeniami podzielili się przedstawiciele fundacji od lat z powodzeniem realizujących programy wolontariatu pracowniczego.

NAGRODY
- Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. To zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane naszej Fundacji, przez Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka, jak sam powiedział: „za tysiące uratowanych dzieci, za ich życie i zdrowie, za wspomaganie szpitali pediatrycznych”.
- Medal Przyjaciel Centrum Zdrowia Dziecka” za ponad 20 letnie wsparcie tego największego szpitala pediatrycznego w Polsce.