2019

W ciągu sześciu miesięcy dwudziestego trzeciego roku działalności Fundacji środki finansowe zostały przyznane na:

• dofinansowanie operacji, leczenia i rehabilitacji dla 1120 dzieci
  • dofinansowanie 4 ośrodków i szpitali, w których leczone i rehabilitowane są dzieci

Dokładnie przyznaliśmy:

• 263 110,90 zł  na leczenie dla 186 dzieci,
  • 1 883 960,59 zł na rehabilitację dla 810 dzieci,
  • 105 513,16 zł  na zakup sprzętu medycznego dla 33 dzieci,
  • 211 187,08 zł  na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla 91  dzieci,
  • 518 868,96 zł na remont i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla 4 ośrodków i szpitali:
    - zakup zintegrowanego system monitorowania serc u dzieci  w Oddziale Neonatologii w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Mazowieckim
    - zakup aparatu do znieczulania dla Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie
    - zakup kardiomonitora dla Oddziału Dziecięcego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy
    - remont Oddziału Położniczo – Noworodkowego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lubartowie

W tym roku wspólnie z Wydarzeniami, Polsat News i Polsat zorganizowaliśmy zbiórkę na operacje w USA Antosia chorego na zespół Aperta.
Jest to choroba genetyczna objawiająca się szeregiem wad wrodzonych. U chorych występują poważne deformacje czaszki, zrośnięcie palców u rąk i nóg, rozszczep podniebienia. Zespół Aperta to choroba, z którą Antoś zmagał się będzie już zawsze, jednak współczesna medycyna daje szansę na poprawę życia, zdrowia, pozwala zminimalizować oraz skorygować wrodzone defekty ciała, tak by umożliwić dziecku względnie prawidłowy rozwój.” Dziś Antoś ma 9 lat, a przed nim była kolejna poważna operacja ratująca zdrowie. Zabieg LeFort III z użyciem dystraktora RED to zabieg polegający na oddzieleniu kości środkowej części twarzy od czaszki. Są one wysuwane za pomocą aparatu, dzień po dniu, o kilka milimetrów do przodu, przez 6-8 tygodni. Operacja daje ogromne korzyści: podczas oddychania – zatrzymując nocne bezdechy, chroniony jest również narząd wzroku oraz słuchu, zmienia się aparycja dziecka, które otrzymuje nowe, łagodniejsze rysy twarzy, dzięki czemu będzie mu łatwiej funkcjonować w społeczeństwie. To była piąta operacja Antosia.
Zobacz materiał filmowy: ROK 2019 - pomoc dla Antosia z zespołem Aperta.

Drugą zbiórkę razem z Wydarzeniami i Polsat News zorganizowaliśmy na leczenie Mateusza.
W nocy z 28 lutego na 1 marca 2019r. wybuchł pożar domu jednorodzinnego we wsi Jemieliste. Dziadek wyniósł z pożaru rodzinę: rodziców i troje dzieci. Pozostałym dwóm najstarszym chłopcom (11 i 13 lat) nic się nie stało - spali w innym pokoju. Rodzice i troje najmłodszych dzieci, czyli 3-letnie bliźniaki i 7-letnia dziewczynka - ciężko poparzeni trafili do szpitala. Wszyscy zostali następnego dnia przetransportowani do specjalistycznych szpitali (Łęczna, Szczecin i Warszawa). Babcia przebywała w tym czasie u córki w innej miejscowości. 3 marca w wyniku poparzeń zmarł Dawidek - jeden z 3-letnich chłopców, 5 marca zmarła jego mama - Edyta, a 6 marca jej 7-letnia córka Ola. 13 marca zmarł Rafał – ojciec rodziny. Mateuszek sam został na polu walki… i jest bardzo dzielny. Cały czas jest w śpiączce, jego obrażenia kwalifikują stan ogólny jako ciężki, ale stabilny. 11 kwietnia przeszedł już 9 operację (usuwanie martwicy i przeszczepy skóry). Przed nim jeszcze wiele miesięcy leczenia i cierpienia oraz w dalszej perspektywie także długotrwała rehabilitacja.

PLANY FUNDACJI:

• Remont i doposażenie trzech sal przeznaczonych do rehabilitacji dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni i z innymi chorobami nerwowo – mięśniowymi, które są leczone w Oddziale Dziecięcym w Kliniki Neurologii w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie
  • Remont Oddziału Położniczo – Noworodkowego w Samodzielnym Publicznym ZOZ w Lubartowie