Fundacja Polsat

 

Twój 1%

Nawet najmniejsza kwota może pomóc chorym dzieciom.
To takie proste!

Od 15 lutego 2019
Sprawdź swój PIT w serwisie podatki.gov.pl -  aby przekazać 1% podatku Fundacji Polsat.
To nic Cię nie kosztuje!
KRS 0000 135 921

Wspólnie z Fundacją POLSAT - rozlicz się sercem.

Dziękujemy!

O kampanii

W 2019 roku zgodnie z nowym prawem fiskus wypełni za nas zeznania roczne! Podatnik ma prawo do korekty, ale z własnej inicjatywy.

Z wypełnionym przez Krajową Administrację Skarbową zeznaniem każdy z nas  będzie się mógł zapoznać na Portalu Podatkowym od 15 lutego.

Twój e-PIT wyliczy kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych i  automatycznie wskaże organizację, która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku.

Możesz zmienić dane, wpisując KRS 0000 135 921.

Jeżeli przekazujesz po raz pierwszy swój 1%, wybierz z listy Fundację Polsat i numer KRS 0000 135 921.

Całą kwotę zebraną z 1% przekazujemy na zakup leków, finansowanie rehabilitacji i leczenia najmłodszych pacjentów w placówkach medycznych.

Ty też możesz pomóc naszym podopiecznym - 1% Twojego podatku ma wielką wartość!

Do dziś z 1% otrzymaliśmy kwotę 19 542 215,65 złotych.

 • Filip, 3,5 roku, choruje na artrogrypozę

  Filip, 3,5 roku, choruje na artrogrypozę

 • Rita - rok i trzy miesiące

  Rita - rok i trzy miesiące


 

Mikołajkowy
Blok Reklamowy

Pomóż chorym dzieciom.
Włącz POLSAT!

O kampanii

To już 15. Mikołajkowy Blok Reklamowy!

„6 grudnia, godzina 18:45, oglądajcie i pomagajcie. To prosty gest!”. Już po raz piętnasty zobaczymy charytatywny Mikołajkowy Blok Reklamowy. Celem akcji Telewizji Polsat i Biura Reklamy Polsat Media, jest pomoc chorym dzieciom - podopiecznym Fundacji Polsat. Specjalny blok reklamowy będzie emitowany na antenie Telewizji Polsat, w telewizji internetowej IPLA oraz na stronie Polsat.pl. Podczas poprzednich 14. edycji Mikołajkowego Bloku Reklamowego udało się zebrać ponad 17,5 miliona złotych. Do dziś Fundacja Polsat objęła swoją pomocą ponad 33 tysiące dzieci.

To jubileuszowa, piętnasta edycja Mikołajkowego Bloku Reklamowego. Wpływy z akcji Telewizji Polsat i Biura Reklamy Polsat Media, obliczone na podstawie wyników oglądalności, przekazane zostaną w całości na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Ponownie w rolę Świętego Mikołaja wciela się wybitny aktor Krzysztof Kowalewski. W tym roku wspomogą go dziennikarze redakcji Wydarzeń, Polsat News i Polsat Sport oraz gwiazdy produkcji znanych z anteny Telewizji Polsat. Będą to: Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat - Dorota Gawryluk, a także Paulina Chylewska, Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Sienkiewicz, Magdalena Stużyńska-Brauer, Aneta Zając, Katarzyna Skrzynecka, Jarosław Gugała, Bogdan Rymanowski, Maciej Dowbor, Paweł Królikowski i Bartosz Kwiatek.

Mikołajkowy Blok Reklamowy to już przedświąteczna tradycja. Tradycja, która sprawia, że nie wychodząc z domu możemy stać się Świętym Mikołajem i w prosty sposób pomóc chorym dzieciom. Niezmiennie, 6 grudnia o 18:45 możemy zrobić ten prosty gest. Wystarczy usiąść przed telewizorem, a im wyższe wyniki oglądalności tym więcej pieniędzy zbierzemy na wsparcie potrzebujących - mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Od 21 listopada Telewizja Polsat oraz stacje z Grupy Polsat w specjalnie przygotowanych ogłoszeniach będą zapraszać widzów do oglądania Mikołajkowego Bloku Reklamowego. Dodatkowo zapowiedzi będą emitowane w telewizji internetowej IPLA oraz w radiu MUZO.FM.

Kampania została zrealizowana przez Telewizję Polsat, reżyserami spotów byli Michał Konwicki i Jacek Siut, animacje przygotowało Studio Produkcyjne Orka, natomiast producentem był Krzysztof Hansz.

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 35 010 małych pacjentów i wsparła finansowo 1 218 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 234 661 380,12 złotych. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

 

ORGANIZATORZY KAMPANII

Polsat Polsat Media


 

Polskie
Nadzieje
Olimpijskie

O programie

Na co dzień Fundacja Polsat pomaga chorym dzieciom w dofinansowaniu kosztów leczenia, szczególnie w dofinansowaniu rehabilitacji. Ważna dla nas tez jest rehabilitacja poprzez sport, dlatego uczestniczymy w programie „Polskie Nadzieje Olimpijskie”.

Program skierowany do organizacji i zrzeszeń sportowych, szkół sportowych, organizacji pozarządowych zapewniających możliwość uprawiania sportu wyczynowego, jak również zajmujących się organizacją zajęć sportowych dla dzieci chorych i niepełnosprawnych a także realizacją programów wyrównujących różnice pomiędzy sportowcami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi.

Aktywność sportowa ma pozytywny wpływ na rozwój fizyczny, intelektualny oraz społeczny dziecka. Sport nie tylko rozwija fizycznie, ale także uczy funkcjonowania w grupie rówieśniczej - a co za tym idzie w społeczeństwie. Pomaga przezwyciężać ograniczenia fizyczne i psychiczne, co jest szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Organizatorami programu są Polski Komitet Olimpijski, firma Procter & Gamble, Telewizja Polsat oraz agencja Grey Group.

Program składa się z dwóch filarów:

1. sport dzieci i młodzieży - prowadzony przez Polską Fundację Olimpijską
2. upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży chorych i niepełnosprawnych, rehabilitacja poprzez sport - prowadzony przez Fundację POLSAT

W ramach czterech edycji Programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, przydzieliliśmy 59 granty dla ośrodków sportowych, w których trenują dzieci i młodzież zdrowa oraz 19 grantów dla dzieci i młodzieży chorej i niepełnosprawnej. Łączna kwota przyznana w czasie czterech edycji wyniosła ponad 3,6 miliona złotych.

W drugim filarze programu prowadzonym przez Fundację Polsat granty otrzymali:

 • Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych START
 • Integracyjny Klub Sportowy „ATAK
 • Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego
 • Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Ab Novo
 • Fundacja Akademia Integracji - Praca, Edukacja, Sport
 • Uczniowski Klub Sportowy OKEJ
 • Uczniowski Klub Sportowy Salwator
 • Uczniowski Klub Sportowy Gladiator
 • Uczniowski Klub Sportowy Okej
 • Konińskie Stowarzyszenie Sportowe Mustang
 • Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie

Więcej informacji na stronie: www.nadziejeolimpijskie.pl

 

Jesteśmy dla dzieci

Jeśli chcesz pomóc chorym dzieciom.
wyślij SMS o treści POMOC
pod numer 7531

Historie naszych podopiecznych


Dzieci dzieciom


3 MAJA 2009 ROKU NA ANTENIE TELEWIZJI POLSAT RUSZYŁA KAMPANIA „DZIECI DZIECIOM”.
KAMPANIA BYŁA WYJĄTKOWA - HISTORIE CHORYCH DZIECI OPOWIEDZIELI ICH ZDROWI PRZYJACIELE.


Poprzez spoty chcieliśmy pokazać, że podopieczni Fundacji POLSAT mają marzenia i pasje, które chcą i mogą rozwijać razem ze swoimi zdrowymi przyjaciółmi. Choroba nie powinna wykluczać dzieci ze wspólnego życia z rówieśnikami. Chcieliśmy też aby dorośli zatrzymali się na chwilę i zobaczyli, że obok żyją chore dzieci, które potrzebują naszej pomocy. Czasami wystarczy poświęcić odrobinę swojego czasu. Pomóc w opłaceniu leczenia lub rehabilitacji. Bo tak naprawdę WYSTARCZY CHCIEĆ!

Zajrzyj do „historii naszych bohaterów” – poznasz tam historie dzieci z tej kampanii.

Zobacz zdjęcia z nagrania spotów.


Mechanizm SMS

Choroba dziecka to dla wielu polskich rodzin dramat nie tylko w wymiarze emocjonalnym, ale i materialnym. Specjalistyczne leczenie, nowoczesne środki farmaceutyczne czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z kosztami, które często przekraczają finansowe możliwości rodziców. Państwowa służba zdrowia z wielu powodów nie jest w stanie otoczyć właściwą opieką wszystkich potrzebujących. Fundacja Polsat ratuje zdrowie i życie dzieci, które bez jej pomocy nie mają szans na wyzdrowienie.

Podopieczni fundacji – bohaterowie kampanii ”Wystarczy chcieć” w spotach apelują o pomoc nie tylko dla siebie ale także dla innych chorych dzieci.

 

MOŻESZ POMÓC - WYŚLIJ SMS O TREŚCI POMOC POD NUMER 7531. 
Koszt jednego połączenia wynosi 6,15 zł z Vat. Od 18 lat.

Dziękujemy operatorom sieci komórkowych za wsparcie naszych działań i przekazanie całego dochodu z połączeń na rzecz chorych dzieci.Wystarczy chcieć?
Zapytajmy siebie, jaka jest alternatywa?
Alternatywą jest: Wystarczy nie chcieć.
To łatwiejsze niż „wystarczy chcieć”.
Bo „wystarczy nie chcieć”, to znaczy nic nie robić.
Także dla tych, którzy potrzebują pomocy.
Wystarczy chcieć.

Jacek Cygan


Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 32 443 małych pacjentów i wsparła finansowo 1211 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 228 164 742,29 złotych.

Dziękujemy!

W codziennym życiu często zapominamy o innych, a szczególnie o tych, którzy potrzebują pomocy.
Nie mamy czasu, aby pomyśleć, że wystarczy drobny gest, by pomóc innym walczyć o zdrowie i przywrócić im nadzieję na lepsze jutro. A wystarczy naprawdę niewiele - wystarczy chcieć.

W sytuacjach związanych ze swoją pracą w kampanii „Wystarczy chcieć" wystąpili znani i wybitni przedstawiciele świata filmu, muzyki, telewizji i nauki. W spotach możemy zobaczyć: Jerzego Stuhra, Małgorzatę Foremniak, Magdalenę Różyczkę, Pawła Wilczaka, Agnieszkę Włodarczyk, Cezarego Żaka, Edytę Górniak, Kayah, Grzegorza Markowskiego, Marylę Rodowicz, Michała Wiśniewskiego, Ninę Terentiew, Agatę Młynarską, Krystynę Czubówną, Katarzynę Cichopek, Joannę Koroniewską, Macieja Dowbora, Krzysztofa Ibisza, Jerzego Kryszaka, Wojciecha Eichelbergera, Jacka Cygana oraz Leszka Możdżera, który nie tylko wystąpił w kampanii, ale także skomponował muzykę do spotów.

Reżyserem spotów kampanii „Wystarczy chcieć" jest Michał Fazlejew.

Reżyserami spotów dla fundacji m.in. byli też: Patryk Vega, Kuba Brożek, Lucyna Erdmanis, Adek Drabiński.