Przekaż swój 1%, to nic nie kosztuje!

Od 21 lutego rusza kampania zachęcająca do przekazywania 1% procenta podatku dochodowego na rzecz Fundacji Polsat i tym samym na pomoc w leczeniu i rehabilitacji dzieci. Spoty w klarowny sposób instruują co należy zrobić by przekazać 1% podatku oraz jak istotną rolę odgrywa on w życiu podopiecznych Fundacji.

Przekaż swój 1%, to nic nie kosztuje!

Bohaterami spotów Fundacji Polsat są m.in. Marysia i Franek oraz ich najbliżsi. Trzyletnia Marysia nie mówi, niedowidzi i nie chodzi. Lekarzom do tej pory nie udało się zdiagnozować choroby dziewczynki. Dwuletni Franek, którym opiekuje się babcia, cierpi na nieuleczalny zespół Coffina-Lowry’ego oraz szereg innych chorób towarzyszących. Chłopcu w każdej chwili grozi śmierć. Oboje podopieczni, aby żyć, potrzebują stałej rehabilitacji i stymulacji. Jest ona możliwa właśnie dzięki pomocy Fundacji Polsat i zgromadzonych przez nią środkach.

- Poprzez historie opowiedziane w spotach chcieliśmy pokazać dwa światy. Pierwszy to dramatyczny świat walki o każdy dzień chorego dziecka. Emocje najbliższych z tym związane, czasem bezradność, ale i walkę mimo wszystko i do końca. Drugi - świat rodziny, która prowadzi spokojne, bezpieczne życie, ale widząc obok potrzebujących, zastanawia się: jak mogę pomóc. A pomaganie może być bardzo proste. Tego dotyczy kampania 1% - nic nas nie kosztuje, a znaczy niewiarygodnie wiele dla tych, którzy potrzebują wsparcia - mówi Prezes Fundacji, Krystyna Aldridge-Holc.

Każdego roku Fundacja Polsat przekazuje cały dochód uzyskany od podatników na cele statutowe, czyli ratowanie zdrowia i życia najmłodszych. Dzięki zgromadzonym w ten sposób środkom Fundacja finansuje dla podopiecznych m.in. indywidualny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, sprzęt ortopedyczny, specjalistyczną rehabilitację, leki i środki opatrunkowe, a w wyjątkowych przypadkach zabiegi operacyjne w prywatnych klinikach i za granicą.

- Tylko w ubiegłym roku Fundacja Polsat pomogła 2145 dzieciom, finansując ich leczenie i rehabilitację. Jak co roku chcemy, aby z naszej pomocy skorzystało jak najwięcej dzieci, dlatego liczymy na 1% podatku dochodowego od naszych darczyńców. Dla rodziców i opiekunów Podopiecznych Fundacji Polsat zebrane środki to ogromny zastrzyk finansowy, a dla nas podatników to tylko prosty gest. Przeznaczając 1% podatku, pomagamy dzieciom, które tej pomocy naprawdę potrzebują - mówi Przewodnicząca Rady Fundacji - Małgorzata Nawrocka.

Spoty będą emitowane na kanałach Grupy Polsat, w Polsat Box Go oraz na nośnikach reklamowych w przestrzeni miejskiej. Komunikację dopełnią działania w mediach społecznościowych, gdzie do współpracy przy kampanii zaproszone zostały gwiazdy i dziennikarze związani z Telewizją Polsat.

Reżyserem jest Grzegorz Siedlecki. Za realizację montaż i oprawę odpowiada Dział Produkcji Antenowej i Oprawy Telewizyjnej Telewizji Polsat.

Galeria zdjęć