Marzenie podopiecznej Fundacji Polsat spełnione na parkiecie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”

Fundacja Polsat spełniła kolejne marzenie jednej ze swoich podopiecznych. Martyna, dziewczynka na co dzień poruszająca się za pomocą protezy, pragnęła, by zatańczyć na profesjonalnej scenie. Dzięki zaangażowaniu Aleksa Mackiewicza, znanego z serialu „Gliniarze” oraz Tomka Barańskiego, choreografa, to marzenie stało się rzeczywistością. Wielkie wzruszenie i kulisy przygotowań tego wydarzenia obejrzycie w nadchodzącym odcinku programu „Jesteśmy dla Dzieci” w sobotę o 11:00 w Czwórce.

Marzenie podopiecznej Fundacji Polsat spełnione
na parkiecie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”

Martynka urodziła się z zespołem wad wrodzonych - niedorozwojem prawych kończyn górnej i dolnej, porażeniem nerwu twarzowego, rotacją jelit, anomalii w budowie drzewa oskrzelowego oraz jamistości rdzenia kręgowego. Jej determinacja i pogoda ducha sprawia, że nie poddaje się i walczy o swoje marzenia, bo - jak sama mówi - taniec to jej sposób na pokonywanie trudności. Dzięki współpracy Fundacji Polsat i Telewizji Polsat 11-letnia dziewczynka miała szansę je spełnić i wystąpić w programie "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Na scenie, pod okiem choreografa Tomka Barańskiego i przy akompaniamencie muzycznym autorstwa Tomka Szymusia, podopieczna Fundacji prezentowała swój talent przed ogromną publicznością.

- Czas spędzony z Martyną przypomniał mi, jak wiele w życiu zmienia pasja. Widząc, z jaką swobodą porusza się po parkiecie i jaką radość jej to sprawia, czuję dumę, że mogłem towarzyszyć jej w tak wielkiej chwili - mówi Tomek Barański, który uczył Martynę układu tanecznego.

W programie widzowie zobaczą także, jak Aleks Mackiewicz, w roli jej wsparcia, opowiada o swoich doświadczeniach i emocjach związanych z udziałem w programie. Oprowadza Martynę po kulisach, gdzie dziewczynka spotyka również inne gwiazdy show. Ale to nie wszystko. Po występie Aleks jako przewodnik oprowadza Martynę po Warszawie. Podczas zwiedzania rozmawiają o pokonywaniu własnych ograniczeń.

- Martyna pomogła mi przełamać lęk wysokości podczas wejścia na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Ten czas to był także wielki przełom dla mnie, ale najważniejsze było, by to Martyna była szczęśliwa. Wiem jednak, że ma jeszcze jedno marzenie związane z jej zdrowiem i całym sercem trzymam za to kciuki - mówi Aleks.

Martyna to wspaniała, pełna życia 11-letnia dziewczynka, która zasługuje na szansę na normalne życie, tak jak jej rówieśnicy. Funkcjonalna, mioelektryczna proteza bioniczna ręki otworzy przed nią nowe możliwości w codziennych czynnościach, nauce i zabawie. Dzięki niej Martyna będzie mogła cieszyć się większą niezależnością. Niestety jej koszt to aż 45 tysięcy złotych.

Dzięki państwa pomocy możemy uczynić życie Martynki łatwiejszym i pełniejszym. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy dać jej szansę na lepsze jutro. Tutaj można wesprzeć Martynę: https://wspieram.fundacjapolsat.pl/podopieczny/martyna-8441/

Spełnienie marzenia Martyny było momentem pełnym wzruszeń, który stał się możliwy dzięki Fundacji Polsat. Aby zobaczyć wyjątkowe emocje uczestników tego wydarzenia, zapraszamy do oglądania programu „Jesteśmy dla Dzieci” w sobotę, 11 maja o 11:00 w Czwórce.