Fundacja Polsat partnerem filmu „Czarny Młyn”

To film przygodowy dla całej rodziny, który jest nie tylko świetną rozrywką, ale też wzrusza i uczy. „Czarny Młyn” to ekranizacja bestsellerowej książki – w kinach od 27 sierpnia.

Fundacja Polsat partnerem filmu „Czarny Młyn”

O filmie
„Czarny Młyn” to tworzony z wielkim rozmachem film przygodowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Fabuła powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego. Twórcą filmu jest Mariusz Palej, autor docenionego w Polsce i za granicą „Za niebieskimi drzwiami”. Oprócz fantastycznych aktorów młodzieżowych, w filmie wzięli udział m.in. Marcin Dorociński, Janusz Chabior i Magdalena Nieć.
Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować je na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.
 
O zaangażowaniu Fundacji Polsat
Od blisko 25 lat w swoich działaniach, kierujemy się hasłem „Jesteśmy dla dzieci”, dlatego naszym nadrzędnym celem jest ratowanie zdrowia i życia małych pacjentów. Cieszymy się, że wspierany przez nas film familijny w pt. „Czarny Młyn” pomaga nam wypełniać naszą misję. To doskonałe kino rozrywkowe, które jest także bardzo mądrą lekcją empatii i tolerancji. „Czarny Młyn” uczy, że z pozornej słabości może płynąć siła, a niepełnosprawność nie powinna w żadnej sytuacji stanowić powodu do wykluczenia. To historia, która oswaja trudne emocje i sprawia, że na twarzach młodych widzów pojawi się uśmiech, od którego nie ma piękniejszego widoku. Wierzymy, że adaptacja powieści Marcina Szczygielskiego otworzy i uwrażliwi wiele ludzkich serc, a także zainspiruje do pomagania. To dla nas niezwykle ważne.