Telewizja 4FUN KIDS stworzyła największy na świecie polsko-ukraiński teledysk „Czerwonej Kaliny” w wykonaniu dzieci

Ponad 250 dzieci z Polski oraz Ukrainy wystąpi dziś z okazji Dnia Dziecka w teledysku do piosenki „Czerwona Kalina”, który zostanie wyemitowany na antenie telewizji muzycznej 4FUN KIDS. Premiera została poprzedzona konkursem, w którym młodzi widzowie 4FUN KIDS przesyłali zaśpiewane przez siebie fragmenty piosenki. Utwór został zaadoptowany na język polski, tak by zarówno dzieci z Polski jak i Ukrainy mogły zaśpiewać w swoim ojczystym języku.

Telewizja 4FUN KIDS stworzyła największy na świecie polsko-ukraiński teledysk „Czerwonej Kaliny” w wykonaniu dzieci

„Od 24 lutego otrzymaliśmy w 4FUN KIDS wiele próśb od naszych widzów o stworzenie teledysku, w którym wspólnie będą mogły zaśpiewać dzieci z Polski jak i Ukrainy. Uważamy, że w sytuacji ataku Rosji na Ukrainę stworzenie takiego ukraińskiego covera było naszym obowiązkiem. Nic tak nie łączy jak muzyka i kultura, a wspólnie śpiewające dzieci z Polski i Ukrainy są najczystszym tego przykładem. Zainteresowanie widzów przekroczyło nasze oczekiwania i jest to z całą pewnością największy polsko-ukraiński, dziecięcy teledysk na świecie - komentuje Mateusz Górecki, CEO 4FUN.

W teledysku prócz widzów telewizji muzycznej 4FUN KIDS można również zobaczyć DZIECIĘCY CHÓR ARTOS im. W. SKORACZEWSKIEGO przy TEATRZE WIELKIM OPERZE NARODOWEJ, który jest jednym z największych dziecięcych chórów w Polsce oraz ZESPÓŁ TANECZNO-WOKALNY „CZERWONA KALINA”, w którym występują między innymi dzieci z Ukrainy, Polski i Białorusi.

Do teledysku zostały zaproszone również dzieci z ukraińskich domów dziecka, które dzięki zaangażowaniu Fundacji Polsat przebywają aktualnie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Ossa.

„Od pierwszych dni wojny Fundacja Polsat zaangażowała się w pomoc dzieciom z ukraińskich domów dziecka, które przyjechały do Polski i znalazły bezpieczne schronienie w Ossie. Zapewniliśmy im również najlepsze wsparcie w ramach inicjatywy „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy”. A to wszystko przy nieocenionej pomocy Grupy Polsat Plus jej pracowników i partnerów. Dzieci przebywające w Ossie otrzymały m.in. podstawowe środki i potrzeby życiowe, edukację i pomoc psychologów, która była i jest niezbędna w wyniku traumy jakiej doświadczyły. Tak powstał największy dom dziecka w Europie liczący ponad 700 dzieci. Dzięki takim inicjatywom jak teledysk telewizji 4FUN Kids dajemy dzieciom odrobinę uśmiechu i radości w tym trudnym czasie” - mówi Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

Premiera teledysku „Czerwona kalina” odbędzie się 1 czerwca o godzinie 12.00 na antenie telewizji muzycznej dla dzieci 4FUN KIDS. Powtórka o godzinie 19.00. Tego samego dnia teledysk zostanie także opublikowany w internecie.

  

4FUN KIDS to pierwsza telewizja muzyczna dla dzieci i mam! Kontent na 4FUN KIDS został tak przygotowany, by bawić i uczyć jednocześnie. 4FUN KIDS to pierwsza bezpieczna telewizja muzyczna dla dzieci i rodziców, przed którą bez stresu możesz zostawić dziecko na wiele godzin.