Siedmioletnia Daria z Ukrainy z klątwą Ondyny potrzebuje pomocy

Zbiórka na operacje w Polsce.

Siedmioletnia Daria z Ukrainy z klątwą Ondyny potrzebuje pomocy

Daria Shyrina ma siedem lat i mieszka pod Kijowem. Jej rodzice od kilku miesięcy śpią na zmianę, gdyż dziewczynki należy pilnować w nocy. Choruje na klątwę Ondyny.

Klątwa Ondyny to bardzo rzadka choroba genetyczna. Żeby dziewczynka mogła żyć, musi spać w specjalnej masce podłączonej do respiratora, ponieważ chorzy mogą doznać zatrzymania oddechu we śnie. Pomóc może aparat, który będzie pobudzał nerwy do działania.

Do Polski przyleciał doktor Pelle Nilson ze Szwecji, aby zoperować dziewczynkę. Potrzebny był także stymulator nerwu przepony. Maszyna jest zasilana bateriami. Urządzenie nie jest refundowane, a jego koszt to pół miliona złotych. Otworzyliśmy subkonto aby wspomóc zakup urządzenia.

Bez tej operacji, czyli bez wszczepienia symulatora nerwu przepony, istnieje niebezpieczeństwo, że dziecko po prostu pewnego dnia się nie obudzi - przekazała prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

Miło nam poinformować, że zbiórka zakończyła się sukcesem. Operacja się udała, a siedmioletnia Daria otrzymała symulator nerwu przepony.