Bartosz Kwiatek finalistą (13 edycja) plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności

Gospodarz programu #JesteśmyDlaDzieci otrzymał nominację w kategorii zdrowie.

Bartosz Kwiatek finalistą (13 edycja) plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności

Gwiazdy Dobroczynności to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, w którym nagradzane jest społeczne zaangażowanie osób znanych ze świata kultury, rozrywki, mediów, filmu, sportu i Internetu.

Bartosz Kwiatek – dziennikarz Telewizji Polsat News, gospodarz programu #JesteśmyDlaDzieci został nominowany w kategorii zdrowie. Od ponad 10 lat wspiera działania Fundacji Polsat, poruszając tematy związane ze zdrowiem najmłodszych. Rozmawia z gośćmi, ekspertami medycznymi, którzy przekazują widzom najważniejsze informacje związane z przypadkami prezentowanymi w reportażach. W programie prezentowane są również dokonania Fundacji Polsat, m.in. remonty oddziałów szpitalnych, zbiórki funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu oraz pomoc związana z leczeniem i rehabilitacją chorych dzieci.

W sierpniu 2021 roku Bartosz Kwiatek zaangażował się w ogólnopolską kampanię edukacyjną na temat rdzeniowego zaniku mięśni Fundacja SMA i Fundacji Polsat pod patronatem Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych, zorganizowaną przy okazji akcji „Sierpień miesiącem wiedzy o SMA”. Co roku bierze udział w akcjach dla Fundacji Polsat m.in. w Mikołajkowym Bloku Reklamowym, kampanii 1% czy spotkaniach z dziećmi podczas nagrań programów.

„Największą i najważniejszą nagrodą jest uśmiech tych dzieci, radość w ich oczach i świadomość tego, że dzięki naszej pracy chociaż na chwilę mogą zapomnieć o swojej chorobie.” - podsumowuje Bartosz Kwiatek.