Rozlicz się sercem

Przekaż magiczny kluczyk, który otwiera drzwi do leczenia i sprzętu medycznego dla podopiecznych Fundacji Polsat.

Rozlicz się sercem

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych, a tym samym możliwość niesienia pomocy potrzebującym. Tu każdy sam może zadecydować, jaką inicjatywę chce wesprzeć - wystarczy podczas wypełniania formularza wskazać KRS wybranej organizacji ze statusem pożytku publicznego.

To taki prosty gest, a tak wiele może zmienić w życiu podopiecznych Fundacji Polsat. Jak co roku Telewizja Polsat zachęca, by to właśnie tę fundację wybrać w swoim rozliczeniu podatkowym i wesprzeć dzieci, które każdego dnia zmagają się ze swoim zdrowiem. Cała otrzymana kwota od podatników przekazywana jest na cele statutowe, czyli leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Wypełnienie podatku PIT i podanie KRS-u nic nie kosztuje, a ma ogromne znaczenie dla organizacji, które niosą pomoc innym. Tak jest w przypadku podopiecznego Fundacji Polsat, Bogusia, Miał 9 lat, gdy rodzice usłyszeli, że będzie dzieckiem ze spektrum autyzmu. Jest bardzo oczytany, mądry i inteligentny, ale byle błahostka wyprowadza go z równowagi. Nie rozumie wielu żartów i przenośni. Największe trudności sprawiają mu kontakty z rówieśnikami.

- On przecież nie rozumie tak, jak my mowy ciała. Dlatego od trzech lat, czyli od czasu diagnozy zabieramy go na różne zajęcia i terapie, które bardzo mu pomagają - mówi mama chłopca.

Boguś, bohater kampanii, potrzebuje wsparcia finansowego, by móc stale korzystać z terapii. W kolejnych tygodniach widzowie poznają historie innych podopiecznych, którzy opowiedzą, co w ich życiu zmienia 1,5% podatku: Julia zmaga się z zespołem Angelmana, Zoja – z zespołem Aperta, Ada choruje na achondroplazję, inaczej zwaną niskorosłością, Marcelina mierzy się z niedosłuchem, a Szymon - z cukrzycą typu 1.

- Nasi podopieczni są dla nas najważniejsi. Nie bez powodu stają się też twarzami naszych kampanii, bo to właśnie oni potrzebują być zauważeni przez ich odbiorców. Mieszkają w różnych miastach, mają różne marzenia i pasje. Łączy ich walka o zdrowie i każdy dobry dzień. Chcemy im w tym pomóc - mówi prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

- W tym roku do udziału zaprosiliśmy także zdrową dziewczynkę – Apolonię, która ma pokazać, że każdy z nas – niezależnie od tego, czy ma w otoczeniu osoby z problemami zdrowotnymi, czy nie, powinien dostrzec, jak wiele w życiu jednej osoby może zmienić tak prosty, a jednocześnie magiczny gest, jak przekazanie 1,5% swojego podatku, dzięki czemu od lat możemy pomagać dzieciom. Nie moglibyśmy pomagać na tak wielką skalę bez wsparcia widzów Telewizji Polsat - mówi Dorota Gawryluk, Wiceprezes Zarządu Fundacji Polsat.

Jak przekazać 1,5% podatku Fundacji Polsat?

Aby pomóc podopiecznym Fundacji, wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać numer KRS 0000135921 oraz kwotę, jaką chcesz przekazać, nieprzekraczającą 1,5% podatku lub w systemie e-PIT wyszukać nazwę Fundacji Polsat z listy. Szczegółowe instrukcje znajdują się na stronie www.fundacjapolsat.pl/chce-pomoc-1-5-procent.