Wielka Draka Dla Dzieciaka

Już po raz 7. wrocławscy studenci organizują akcję, w którą angażują podopiecznego Fundacji Polsat. W tym roku pomagamy 6-letniemu Aleksandrowi.

Wielka Draka Dla Dzieciaka

„Wielka Draka dla Dzieciaka” to największa akcja charytatywna organizowana przez ZSP działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od 7 lat środki zbierane podczas akcji mogą pomagać podopiecznym Fundacji Polsat. W tegorocznej edycji trafią do 6 letniego Aleksandra.

Chłopiec urodził się jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży. Po porodzie u Aleksandra został rozpoznany Zespół Downa oraz niedoczynność tarczycy, a kilka miesięcy później prawostronny głęboki niedosłuch. Dodatkowy chromosom 21 powoduje także opóźnienie psychoruchowe.

Olek zaczął chodzić po swoich 3 urodzinach, ale mowa jeszcze się nie rozwinęła. Mimo to rodzice i najbliżsi nie tracą nadziei. Olek jest pod opieką wielu specjalistów, co wiąże się z średnim miesięcznym koszt leczenia w wysokości 1400 zł.

Wrocławscy studenci przygotowali szereg inicjatyw i mini eventów m.in.: Studenckie Odcinki Komediowe, Bal Charytatywny czy licytacje do udziału w których zapraszamy! Więcej informacji znajduje się w dedykowanych mediach społecznościowych na facebooku oraz Instagramie.