Fundacja Polsat

39,5 ton żywności zebrano podczas koncertu gwiazd Podziel się Posiłkiem!

39,5 ton żywności zebrano podczas koncertu gwiazd Podziel się Posiłkiem!

Emocje muzycznego wydarzenia 9. edycji Podziel się Posiłkiem! zorganizowanego przez Pilski Dom Kultury we współpracy
z Telewizją Polsat, firmą Danone i Bankami Żywności - przeżywaliśmy w gościnnej Wielkopolsce. Koncert Gwiazd, który odbył się w Pile, na głównym placu przed Urzędem Miasta, przyciągnął kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców.


Koncert Gwiazd Programu Podziel się Posiłkiem odbył się już po raz szósty i tradycyjnie przyciągnął ludzi dobrej woli, którym bliska jest idea wrażliwości i zaangażowania społecznego oraz niesienia pomocy w najbliższym otoczeniu. Pilska publiczność - ponad 30 tys. osób - bawiła się przy przebojach gwiazd polskiej muzyki, wystąpili: Afromental, Lady Pank, Ania Wyszkoni, Enej, Sylwia Grzeszczak & Liber, Video, Tomek Dolski, Neo Retros oraz Zemollem. Imprezę na żywo transmitowała Telewizja POLSAT, a relacje ze zbiórki żywności z Placu Staszica, wydarzeń na scenie oraz wywiady z gośćmi imprezy prowadzili znani prezenterzy stacji: Agnieszka Popielewicz, Paulina Sykut, Maciek Dowbor, Krzysztof Ibisz i Maciek Rock.

Symbolicznym biletem wstępu na Koncert była żywność zbierana przez wolontariuszy Pilskiego Banku Żywności. Mieszkańcy Piły przyłączyli się z entuzjazmem do Programu Podziel się Posiłkiem! przynosząc produkty z długim terminem przydatności do spożycia m.in. takie jak: oleje, cukier, konserwy mięsne, rybne i warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy. Dzięki zaangażowaniu 150 wolontariuszy Pilskiego Banku Żywności i wielu Pilan zebrano rekordową ilość 39,5 ton żywności. Zostanie ona przekazana lokalnym organizacjom i instytucjom charytatywnym, które organizują pomoc żywnościową dla potrzebujących dzieci z Piły i okolic.