Fundacja Polsat

„Twój 1% ma wielką wartość!” kampania Telewizji POLSAT i Fundacji POLSAT dla Organizacji Pożytku Publicznego.

„Twój 1% ma wielką wartość!” kampania Telewizji POLSAT i Fundacji POLSAT dla Organizacji Pożytku Publicznego.

13 lutego 2012 roku ruszyła kampania Fundacji POLSAT i Telewizji POLSAT pod hasłem „Twój 1% ma wielką wartość!". Celem kampanii jest zwiększenie świadomości podatnika o możliwości przekazania jednego procenta  swojego podatku na rzecz, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

Mechanizm przekazania jest bardzo prosty - wystarczy obliczyć swój jeden procent podatku, wybrać jedną z 7014 organizacji pożytku publicznego  i jej numer KRS wpisać w zeznanie podatkowe. W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało tylko 38% podatników.

Corocznie  wiele organizacji pożytku publicznego zwraca się z prośbą  do Telewizji POLSAT o bezpłatne udostępnienie czasu antenowego w celu  promowania idei przekazywania  1% dla konkretnej organizacji. Trudno wybrać jedną organizację nie uwzględniając innych. Dlatego po raz drugi  Fundacja POLSAT razem z Telewizją POLSAT postanowiły przygotować  kampanię, która ma zachęcić widzów do przekazywania 1% podatku na rzecz wybranej przez widza organizacji pożytku publicznego.

Fundacja POLSAT jest organizacją pożytku publicznego, jest także  jedną z największych fundacji działających w Polsce specjalizujących się w niesieniu  pomocy na rzecz chorych dzieci.

Fundacja POLSAT sama może zbierać 1%  podatku dochodowego na swoje działania statutowe, ale jako lider wśród fundacji korporacyjnych chce również wesprzeć sektor organizacji pozarządowych, dla którego 1% podatku jest niezwykle ważny i  może wiele zmienić.

„Pomaganie to istnienie dla innych, dla społeczeństwa - którego jesteśmy częścią. Chcemy przypomnieć o tym ponad połowie podatników, którzy w zeszłym roku nie zdecydowali się na wsparcie wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Mechanizm przekazywania swojego 1% organizacjom pozarządowym, jest niezwykle prosty ale też bardzo wymierny. Do nas należy decyzja, kogo wybierzemy w tym roku."  - powiedziała Elżbieta Zającówna, wiceprezes Fundacji POLSAT, która w specjalnych spotach zachęca do przekazania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Zeszłoroczna kampania spotkała się z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony środowiska pozarządowego.

W tym roku   Przewodniczący Zarządu Forum Darczyńców w Polsce Piotr Szczepański powiedział -  „Kampania zachęcająca obywateli do przekazywania 1% podatku jest bardzo cenna inicjatywą. Nie wszyscy podatnicy korzystają z danego im przez Państwo przywileju zdecydowania o przeznaczeniu części swojego podatku. Pokazując, jak prosto można skorzystać z tego mechanizmu, przyczyniacie się Państwo nie tylko do potencjalnego zwiększenia wpływów organizacji z tytułu „1%", ale też poszerzacie Państwo możliwości działania organizacji pożytku publicznego dla dobra nas wszystkich."

Aktualny wykaz organizacji pożytku publicznego znajduje się na stronie Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS  www.pozytek.gov.pl oraz na stronie www.baza.ngo.pl.

Kampania emitowana będzie na antenie Polsatu, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe,  TV4 i Superstacji  w okresie luty – kwiecień 2012 roku.